• In English
 • Ірина Фріз: Собаки-терапевти, які успішно працюють в цивілізованих країнах світу, допомагаючи, зокрема, ветеранам війни, мають залучатись і в Україні
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 червня 2019 року о 13:39

  Міністерство у справах ветеранів та особисто Міністр Ірина Фріз підтримують проекти, пов’язані з розвитком зоотерапії, зокрема терапії за допомогою собак.

  Проект створення спеціального центру для тренування та підготовки собак-терапевтів наразі розміщений на сайті і виставлений на голосування громади.

  У разі якщо до кінця тижня буде набрана необхідна кількість голосів – коштом столичного бюджету проект буде профінансовано. І в Києві з’явиться центр з підготовки собак-терапевтів, де, зокрема, проводитимуть підготовку власних собак ветеранів, спеціально для них. На даний час в Україні вже є досвід підготовки та використання собак-каністерапевтів. Вони виконують функції собак-помічників свого господаря-ветерана, приносять різні речі на прохання: одяг, взуття, пляшку води чи пакет продуктів з магазину. Та головне в такій терапії – це те, що людина ніколи не почуває себе самотньою. Це велика психологічна та фізична підтримка людей, особливо для тих, в кого спостерігається пригнічений, депресивний стан, ПТСР.

  «Такі навчені, сертифіковані собаки наразі працюють в Україні в межах окремих проектів. Вони приходять у госпіталі та реабілітаційні центри до поранених. Супроводжують ветеранів, підтримують їх. Деякі собаки після отримання необхідних навичок живуть із ветеранами, аби забезпечити людину супроводом 24 години на добу. Але цим ініціативам потрібна підтримка, необхідно створювати майданчики для підготовки таких собак. Також важливо врегулювати законодавчу базу, аби за прикладом цивілізованих країн розвивати зоотерапію на державному рівні. Забезпечити доступ тварин до різноманітних закладів та держустанов, де вони повинні супроводжувати господаря», – зазначила Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

  У Верховній Раді вже зареєстровано проект закону «Про терапію за допомогою тварин (зоотерапія»), який також має сприяти розвитку цього напрямку та появі необхідних центрів та майданчиків для тренування тварин. А саме законопроект має на меті запровадити розвиток, навчання та реабілітацію за допомогою тварин.

  Завданням прийняття законопроекту є: встановлення належного контролю за розвитком, навчанням та реабілітацією за допомогою тварин; запобігання проведення зоотерапії в неналежних умовах та непідготовленими тваринами; сприяння створенню комфортних умов співіснування людей та тварин; сприяння зростанню рівня моральності у суспільстві; підвищення іміджу України як країни, що поділяє гуманний та цивілізований підхід щодо розв'язання питань.