• In English
 • Інвестувати в енергоефективність – вигідно як для країни, так і кожної родини

  Т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура у прямому ефірі програми «Energo LIVE» на телеканалі «Еспресо» наголосив, що інвестувати в енергоефективність – вигідно як для країни, так і кожної родини.

  Костянтин Гура пояснив, чому Україні потрібно рухатися у напрямку сталого розвитку.

  Українська економіка – одна з найбільш енергоємних у світі. Ми використовуємо у 2,5 рази більше енергії на одиницю ВВП, ніж Польща, та у 1,5-2 рази більше, ніж в середньому у світі», - зауважив керівник Агентства.

  У 2019 р. Україна використала 30 млрд м3 газу. З них імпортувала 14 млрд м3 газу. За це країна сплатила майже 3 млрд доларів США за даними Державної митної служби. Також минулого року Україна витратила 5,7 млрд доларів США за імпорт нафти і нафтопродуктів.

  «Ці колосальні суми коштів, витрачені на імпортні традиційні енергоресурси, потрібно заощаджувати і залишати працювати в економіці країни. Тому рішенням є широкомасштабне і крос-секторальне підвищення енергоефективності, а також розвиток біоенергетики», - повідомив керівник Агентства.

  Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання у питаннях декарбонізації. Україна ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, планує долучитися до реалізації Європейського зеленого курсу.

  «Тому, зі свого боку, ми маємо зробити все, щоб споживачі, бізнес, інвестори мали можливості для реалізації проектів у вищезазначених сферах, а також доступ до фінансових інструментів підтримки. Це і «теплі кредити», і ЕСКО, і зелені облігації, і запланований Фонд декарбонізації та інші механізми», - окреслив Костянтин Гура.