• In English
  • Інвестиційна діяльність підприємств комунальної теплоенергетики буде прозорою для кожної громади, – Геннадій Зубко
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 червня 2019 року о 14:55

    Ми затверджуємо прозорий механізм реалізації інвестиційних проектів в галузі теплопостачання. Відтепер підприємства комунальної теплоенергетики, запозичуючи кредитні кошти міжнародних фінансових організацій, мають узгодити це рішення з органом місцевого самоврядування, який представляє інтереси відповідної територіальної громади та встановлює тарифи для підприємств. Про це заявив на засіданні Уряду Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідної урядової постанови.

    «В Україні функціонує понад 1600 підприємств теплопостачання, 70% з яких потребує модернізації. Сума їх збитків – 4,2 млрд грн, або 68% від загальних збитків по всіх підприємствах галузі. Сьогоднішнє рішення дасть змогу покращити інвестиційну діяльність підприємств і в той же час зробити прозорими відносини між постачальниками послуг, споживачами і місцевим самоврядуванням», – зазначив Геннадій Зубко.

    Нагадаємо, раніше Парламентом було прийнято закон щодо захисту рахунків підприємств у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення (№2417), через які здійснюється інвестиційна діяльність за участю міжнародних фінансових організацій. Сьогодні українськими підприємствами виконуються проекти за підтримки Світового банку, Європейського інвестиційного банку, Європейського банку реконструкції і розвитку. Прийнятий закон направлений на забезпечення фінансової стабільності підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення, а також дасть змогу стабільно здійснювати заходи з модернізації житлово-комунальної інфраструктури за підтримки міжнародних фінансових організацій.