• In English
 • Інтерв’ю Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби для видання BILD (ФРН), 16.01.2022
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 16 січня 2022 року о 16:55

  “Жодні бізнес-інтереси не варті того, щоб допустити нову війну”


  Шеф-редактор BILD Пол Ронцгаймер: Пане міністре закордонних справ, як Ви оцінюєте переговори між США, НАТО та Росією?

  Дмитро Кулеба: Коли Росія взяла новий небезпечний курс ескалації на початку листопада, ми негайно подвоїли зусилля з мобілізації міжнародної підтримки України. Зокрема, ми тісно працюємо з нашими партнерами та союзниками задля впровадження комплексного пакету стримування Росії.

  BILD: В чому він полягає?

  Дмитро Кулеба: Він складається з трьох рівнів: сильна дипломатія задля деескалації, розробка низки болючих економічних санкцій, поглиблення оборонної співпраці з Україною. Немає кращого стримування подальшої російської агресії, ніж сильна Україна. Те, що ми бачили під час дипломатичних контактів з Росією минулого тижня, стало кульмінацією нашої спільної дипломатії стримування. Єдність Заходу була очевидна.

  BILD: Який сигнал подали переговори?

  Дмитро Кулеба: Євроатлантична спільнота показала Росії, що вона непохитно стоїть на боці України. Наші позиції були добре узгоджені. Я розмовляв зі своїм американським колегою Ентоні Блінкеном безпосередньо перед і відразу після зустрічі в Женеві. Росії не вдалося розділити Захід, розмовляючи зі США через голови України та загалом Європи. Нелегітимні російські ультиматуми щодо відносин НАТО з Україною були справедливо відхилені. Нині важливо, що буде відбуватися далі.

  BILD: А як ви гадаєте?

  Дмитро Кулеба: Я впевнений, що Росія має продовжити переговори. Росіяни стверджують, що не планують жодних нових військових дій. Якщо вони хочуть довести серйозність своїх слів, вони мають продовжити діалог в усталених форматах.

  BILD: Чи стала ситуація безпечнішою для України за підсумками цього тижня дипломатії?

  Дмитро Кулеба: Ситуація стала би менш безпечною для України, якби Росії вдалося розділити Захід або змусити Україну та союзників порушити власні фундаментальні принципи. Але Росії не вдалося цього досягти. Тож спільна стратегія стримування працює і зміцнює безпеку в регіоні. Я вірю в силу дипломатії і хотів би наголосити, що всі наші зусилля спрямовані на те, щоб знеохотити Росію від подальшої ескалації та змусити її знизити напругу. Україна прагне миру, безпеки та стабільності для себе та всієї Європи. Безпека України - це безпека Європи.

  BILD: Чого ви очікуєте від європейських партнерів, особливо від Німеччини та Канцлера Олафа Шольца?

  Дмитро Кулеба: Ми очікуємо, що новий федеральний уряд разом з Україною та нашими партнерами та союзниками візьме твердий курс протидії російським загрозам і спробам залякування. Жодні бізнес-інтереси чи симпатії до Путіна не варті того, щоб допустити нову криваву війну в Європі.

  Я впевнений, що наша єдність є нашою колективною суперсилою, коли йдеться про протидію зростаючій агресивності Росії та упередження нової масштабної кризи європейської безпеки.

  BILD: Як має реагувати Захід на погрози президента Росії Володимира Путіна?

  Дмитро Кулеба: Владімір Путін - майстер нагнітання страху. За багато років його модель поведінки вже стала очевидною. Спершу він створює проблеми і кризи, потім запрошує інших разом обговорити їхнє вирішення, і зрештою пропонує рішення, які вимагають поступок від опонентів. Ми все це бачили вже багато-багато разів.

  Президент Путін зупиняється лише там, де його зупиняють, він розуміє лише мову сили. Як я вже казав, наша сила — в нашій єдності, тому ми спільно працюємо над подальшим впровадженням трирівневого пакету стримування. Необхідно продовжити демонструвати Росії неприйнятну ціну, яку їй доведеться заплатити за подальшу агресію, водночас залучаючи Москву в дипломатичний процес, примушуючи до дипломатії замість застосування сили.

  BILD: Росія вимагає, щоб Україна ніколи не стала членом НАТО. Що ви про це думаєте?

  Дмитро Кулеба: Я вважаю, що це рішення ухвалюють виключно Україна та 30 держав-членів НАТО. Україна свій вибір давно зробила. Ми прагнемо вступити в НАТО. Це записано у Конституції та Стратегії зовнішньополітичної діяльності України. Більшість українців підтримують цей курс, і підтримка продовжує зростати. НАТО – це оборонний альянс, і він не тягне жодну країну до свого складу примусово. Парадокс в тому, що саме дії Росії мотивують сусідні з нею країни прагнути колективної безпеки в НАТО. Протягом десятиліть Росія створювала пояс конфліктів вздовж своїх кордонів і в тій чи іншій формі підривала безпеку майже всіх сусідніх країн. Якщо Путін хоче знати, чому його сусіди прагнуть вступити в НАТО, йому достатньо подивитися в дзеркало.