• In English
 • Інтегрована та цілісна реалізація державної політики - запорука успішної енергетичної трансформації України, – Валерій Безус

  «Системна і послідовна політика України щодо сталого розвитку - із взаємопов’язаним і нерозривним розвитком сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики - відповідає не лише завданням Угоди про асоціацію із ЄС, а й цивілізаційному вибору українців», - переконаний Голова Держенергоефективності Валерій Безус, розкриваючи цю тему у своєму блозі в «Energy Club».

  Цивілізаційний вибір України вимагає слідування актуальному порядку денному цивілізації, в якому питання запобігання кліматичним змінам, декарбонізації, зеленого курсу та енергетичної трансформації є пріоритетним. Актуальним як ніколи є і питання енергетичної безпеки.

  «Інструментом дієвого цивілізаційного вибору України є державна політика, що має ефективно реалізовуватись спеціалізованими центральними органами виконавчої влади. Дефрагментація, інтеграція та систематизація державної політики під час її реалізації є одним з ключових завдань таких органів», - наголосив Валерій Безус.

  Як відомо, євроінтеграція відкрила для України додаткові можливості сталого розвитку відповідно до завдань Європейського зеленого курсу (EU Green Deal). Саме з цим курсом пов'язують майбутній технологічний та соціальний розвиток континенту.

  Сьогодні як ніколи Україна та Європа об’єднані спільними цілями:

  • забезпечувати енергетичну безпеку;

  • створювати умови для досягнення кліматичної нейтральності.

  Ці завдання - ключові й для Держенергоефективності. Інструментами для досягнення цих цілей є:

  • розвиток сфери енергоефективності;

  • розвиток відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива.

  «У роботі над енергетичною трансформацією України ми керуємося трьома пріоритетними векторами: національні інтереси енергетичної безпеки, набуття членства України в ЄС та виконання міжнародних зобов'язань», - підтвердив Голова.

  «Для цього ми, перш за все, відмовляємося від пострадянських принципів управління розвитком сфери енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива. Одним з прикладів такої трансформації є прийняття Закону України “Про енергетичну ефективність” на заміну застарілого Закону України “Про енергозбереження” та імплементацію Європейської директиви з енергоефективності (EED")», - пояснив він.

  По-друге, важливо забезпечувати європейський принцип нероздільності політики енергоефективності, декарбонізації та розвитку відновлюваної енергетики. Саме такий підхід використовує Агентство у своїй діяльності.

  «Держенергоефективності - кроссекторальний орган виконавчої влади, який застосовує інтегрований підхід ЄС – нерозривний розвиток енергоефективності, відновлюваної енергетики, декарбонізації», - зауважив Валерій Безус.