• In English
 • Імплементація законодавства ЄС у сфері енергоефективності – ключовий напрям співпраці Держенергоефективності з європейськими партнерами

  Імплементація законодавства ЄС у сфері енергоефективності – ключовий напрям співпраці Держенергоефективності з європейськими партнерами. Про це повідомив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура під час виступу на закритті першого етапу проекту EU4Energy Governance Project.

  «Ми рухаємося європейським вектором та цінуємо підтримку Євросоюзу, зокрема EU4Energy Governance Project, під час імплементації положень acquis Енергетичного Співтовариства в сфері енергоефективності», - наголосив Костянтин Гура.

  Так, за участю експертів EU4Energy Governance Project здійснено аналітичну роботу для розрахунку національних цілей з енергоефективності України до 2020 року та 2030 року.

  У результаті спільними зусиллями розроблено проекти стратегічних документів, а саме:

  - Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року та відповідні національні цілі з енергоефективності;

  - Стратегія реновації будівель на період до 2030 року.

  «Проект нового Національного плану дій з енергоефективності до 2030 року узгоджено із усіма стейкхолдерами та внесено на розгляд Уряду», - повідомив Костянтин Гура.

  Проектом плану визначено як ціль, так і низку секторальних і міжсекторальних заходів для підвищення енергоефективності у різних секторах економіки.

  Важливою була експертна та технічна підтримка проекту в процесі розроблення та супроводження Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», яким імплементуються вимоги Директиви 2010/31/ЄС (Energy Performance of Buildings Directive).

  «Нагадаю, що спільно з Міненерго фіналізовано законопроект «Про енергетичну ефективність», що імплементує 27-у Директиву ЄС. Реалізація цього законопроекту потребуватиме розробки більше 30 підзаконних актів.  Сподіваюсь на подальшу підтримку європейських партнерів у цьому напрямі для впровадження кращих практик та забезпечення повноцінного виконання Україною своїх зобов’язань щодо реформування сфери енергоефективності в рамках реалізації політики євроінтеграції», - підсумував Костянтин Гура.