• In English
 • Ігор Клименко: Україна – форпост усієї Європи, який вже два роки дає відсіч сильному ворогу
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 01 березня 2024 року о 18:17

  Україна – форпост усієї Європи, який вже два роки дає відсіч сильному ворогу. На цьому наголосив Глава МВС України Ігор Клименко під час перемовин із чеською делегацією на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром, Міністром внутрішніх справ Чеської Республіки Вітом Ракушаном. Зустріч відбувалася на базі львівської Служби 112, де партнери змогли ознайомитися із роботою Центру.

  «З початку повномасштабного вторгнення росії народ та Уряд Чехії всеосяжно підтримує нашу країну. Це важливі оборонні пакети, гуманітарна, медична допомога, економічна підтримка і санкційний тиск на росію. Вдячний Вам, пане Міністре, що підтримуєте нас на рівні усього Уряду. Також хочу висловити вдячність за політичну солідарність Чехії у досягненні повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО», – заявив Ігор Клименко.  

  Своєю чергою Перший віце-прем'єр-міністр та Міністр внутрішніх справ Чеської Республіки Віт Ракушан запевнив, що офіційна Прага й надалі надаватиме Україні усю необхідну допомогу на шляху до Перемоги: «Від імені мого народу та Уряду хочу заявити, що ми будемо продовжувати підтримувати Україну на цьому шляху. Для нас існує лише єдиний результат – і це ваша Перемога. Я хочу запевнити, що це довгострокова позиція мого Уряду, адже ви боретеся за наші спільні європейські цінності».

  Також Віт Ракушан розповів, що більш ніж 70% народу Чехії надавали підтримку Україні під час війни. Йдеться про житло, фінансову та гуманітарну підтримку. 

  Окремо сторони порушили питання вдосконалення міграційного законодавства, адже, за інформацією чеської сторони, в Чеській Республіці перебувають понад 500 тисяч українців, 380 тисяч з яких прибули до країни з початку повномасштабного вторгнення.

  Також Ігор Клименко обговорив з чеськими колегами питання реабілітації бійців органів системи МВС: «Щодня наші бійці отримують поранення на фронті. Відповідно їм потрібне якісне лікування та реабілітація. Дякую чеській стороні за посилення спроможностей медичних служб наших підрозділів».

  Окрім того, сторони порушили питання подальшого співробітництва та обміну досвідом у правоохоронній діяльності.

  «Українська поліція за два роки повномасштабної війни має колосальний досвід і ми готові ділитися ним з нашими чеськими колегами. Звичайно ми говоримо про контроль за обігом зброї, обмін інформацією щодо воєнних злочинів армії рф та їх документування», – зазначив Міністр внутрішніх справ.

  По завершенню перемовин сторони підписали спільну Декларацію про наміри між відомствами. Документ передбачає зміцнення зусиль у забезпеченні подальшого прогресу на шляху впровадження в діяльності органів системи МВС України стандартів і принципів ЄС і НАТО, обмін досвідом у сфері гібридних загроз і кібербезпеки та сприяння у відновленні зруйнованої внаслідок вторгнення рф інфраструктурних обʼєктів.