• In English
 • Ігор Гопчак: Ефективність впровадження вимог Водної Рамкової Директиви ЄС тісно пов’язана із реалізацією вимог Директиви про міські стічні води
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 17 лютого 2023 року о 10:01

  Плани управління річковими басейнами є ключовим інструментом, що поєднує Водну Рамкову Директиву та Директиву про міські стічні води. На цьому акцентував заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак під час панельної дискусії на Міжнародному Водному Форумі «Яремче 2023».

  Головними темами Форуму стали відновлення та водна стратегія України, робота підприємств водопровідно-каналізаційного господарства під час війни, співпраця з міжнародними партнерами тощо.

  Отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС вимагає ширшого та жорсткішого впровадження норм, стандартів та зобов’язань, в тому числі і у сфері водних ресурсів. Зокрема, відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС, Україна взяла зобов’язання впровадити вимоги 6 водних Директив, серед яких ключова Водна Рамкова Директива та Директива про міські стічні води.

  За словами Ігоря Гопчака, ефективність впровадження вимог Водної Рамкової Директиви ЄС тісно пов’язана та залежить від реалізації вимог Директиви про міські стічні води. Адже перелік програм (планів) для району річкового басейну міститиме заходи, спрямовані на зменшення забруднення вод органічними, біогенними та небезпечними речовинами та включатиме заплановані інфраструктурні проекти та заходи, спрямовані на зменшення їх впливу на стан поверхневих вод.

  «60% ефективності планів управління річковими басейнами в частині зменшення забруднення вод – це будівництво, реконструкція, модернізація очисних споруд та мереж водовідведення», – наголосив Ігор Гопчак.

  Він також додав, що вже розроблено 9 проектів ПУРБ для всіх річкових басейнів, які до кінця року будуть доповнені програмою заходів для досягнення доброго стану вод. Важливо також те, що плани управління є заходами з відновлення водного сектору та включені до Плану відновлення та відбудови України у післявоєнний період. Адже відбудова повинна здійснюватися відповідно до вимог Директив ЄС.

  Довідково 

  Міжнародний Водний Форум «Яремче 2023» організований Українською асоціацією підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» та проходить з 14 по 17 лютого у м. Яремче.