• In English
 • Ігор Жданов: Станом на 17 січня Україна має 21 офіційно підтверджену ліцензію на зимові Олімпійські ігри-2018
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 17 січня 2018 року о 17:01

  Зимові Олімпійські Ігри в Пхьончхані стануть сьомими для спортсменів незалежної України.

  "Станом на 17 січня вже маємо 21 офіційно підтверджену ліцензію", - зазначив під час брифінгу у Будинку Уряду Міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

  Так, на білій Олімпіаді у Південній Кореї Україна гарантовано буде представлена у таких видах спорту, як: біатлон, чоловіки та жінки - 11 ліцензій, санний спорт, чоловіки та жінки - п`ять ліцензій, фігурне катання, чоловіки та жінки - чотири ліцензії, а також одна ліцензія в чоловічому скелетоні.

  «Специфіка ліцензійного відбору така, що він триватиме аж до самого початку Олімпіади. У нас є надії, що матимемо ліцензії у фристайлі - у Олексадра Абраменка; на лижних гонках, гірськолижному спорті, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліну, лижному двоборстві. Розраховуємо, що ще 10-15 українських спортсменів поїдуть на Олімпіаду», - висловив сподівання Ігор Жданов.

  За його словами, Мінмолодьспорту виконало зобов’язання перед всіма збірними командами України із зимових видів спорту, які претендували на участь в Олімпіаді. Вчасно і в повному обсязі фінансувалися навчально-тренувальні збори в Україні та закордоном, забезпечено гідну фінансову мотивацію.

  “Загалом протягом 2014-2018 років на підготовку до Олімпіади Міністерством було виділено понад 265,5 млн грн. Зокрема, тільки у 2017 році, окрім календаря, існувала окрема олімпійська програма фінансування, яка склала 54,64 млн грн. Цього ж року виділено 23,4 млн грн. Понад 20 млн було направлено на придбання нового сучасного інвентарю”, - зауважив Міністр.

  Він нагадав, що держава гарантує виплату призерам зимових Олімпійських Ігор призових, які становлять за 1 місце - 125 000 дол. США в грн по курсу НБУ на виплату; 2 місце - 80 000 дол. США; 3 місце - 55 000 дол. США. Також він наголосив, що відповідно до рішення Уряду, віднині розмір винагороди спортсменам-паралімпійцям зрівняно з розміром винагород спортсменам-олімпійцям.

  Ігор Жданов закликав спортивну спільноту не формувати завищених очікувань щодо результатів Олімпійських ігор, адже країна не була великою спортивною державою у зимових видах спорту.

  “Чи не єдина надія України - це біатлон, а також Олександр Абраменко у фристайлі. До речі, дві Олімпіади - в Солт-Лейк-Сіті та Ванкувері - взагалі без медалей. Будемо підтримувати, будемо вболівати".