• In English
 • IFC вивчатиме інвестиційні проекти, надані Мінекономіки, для можливого фінансування, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 16 листопада 2023 року о 17:16

  Міжнародна фінансова корпорація (IFC) розглядає можливості фінансування інвестиційних проектів, наданих Міністерством економіки. Про це йшлося на зустріч Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Віце-президентом IFC у Європі, Латинській Америці та Карибському басейні Альфонсом Гарсія Морою.

  Під час розмови сторони обговорили, як поточну економічну ситуацію в Україні, так і перспективи відновлення економіки. Зокрема цьому сприяють програми підтримки бізнесу – грантові програми, доступ до фінансування через доступне кредитування, стимулювання зайнятості, залучення інвестицій та страхуванню воєнних ризиків.

  «Під час зустрічі ми домовились, що IFC проаналізують наявні інвестиційні проекти на предмет можливого залучення фінансування. Також обговорили питання потенційної координації зусиль приватних інвесторів для підтримки малого та середнього бізнесу. IFC підготує комплексний аналіз та допоможе визначити найбільш ефективні інструменти із залучення інвестицій та підтримки приватного сектору. Адже саме приватний сектор має стати основою для відбудови України після війни», - наголосила Юлія Свириденко.

  За її словами, IFC також розглядає можливості створення механізмів фінансування відбудови житла в Україні з залученням додаткових ресурсів комерційних банків. Така підтримка потенційно допоможе знизити пільгові кредитні ставки, що зробить іпотеку більш доступною для широкого кола людей.

  Довідково 

  Міжнародна фінансова корпорація (IFC) входить до Групи Світового банку. Одним з найважливіших напрямків діяльності IFC є мобілізація більших обсягів приватного капіталу з метою розвитку насамперед у країнах з низьким рівнем доходу, а також у державах з нестабільністю та конфліктами. З лютого 2022 року корпорація започаткувала програму для підтримки приватного сектору в Україні на суму 2 млрд.дол.США, з яких 600 млн. вже реалізовано. Україна є членом IFC з 1993 року.