• In English
 • Хто зараз може розраховувати на гуманітарний пропуск через кордон та гуманітарний транзит?
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 02 квітня 2020 року о 12:33

  За добу прикордонники забезпечили гуманітарний транзит двома колонами з пунктів пропуску «Краківець» та «Бачівськ». Додому 53 автомобілями прямували понад 260 громадян Молдови.

  Прикордонники Мостиського та Сумського загонів спільно з санітарно-карантинними підрозділами провели температурний скринінг та опитали іноземців про стан здоров’я. Після усіх заходів контролю автомобільні колони у супроводі представників Нацполіції попрямували до пунктів пропусків  на кордоні з Республікою Молдова.   

  Загалом з початку карантинних заходів, із 16 березня 2020 року,  українськими прикордонниками забезпечено пропуск 15 таких колон із 248 транспортних засобів. Ними додому повернулися понад 1400 іноземців, переважна більшість з яких громадяни Молдови. 

  В інтерв’ю інформаційному агентству РБК-Україна Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко розповів, хто зараз може в’їхати в Україну та кого пропускають за окремим рішенням під час карантинних заходів.

  «В'їхати можуть громадяни України, іноземці, у яких є посвідка на проживання в Україні, ті, у кого або батьки, або діти – громадяни України, а також акредитовані співробітники дипломатичних місій», - поінформував очільник відомства.

  Голова Держприкордонслужби розповів і про осіб, яких пропускають через кордон транзитом та з гуманітарною метою.

  «Я вважаю, що це гуманно по відношенню до цих людей, у яких немає можливості інакше потрапити на Батьківщину»,  - зазначив  Сергій Дейнеко.

  «Зараз багато пропускаємо на похорон близьких родичів, кожен день по 10-20 осіб. І також ми з розумінням ставимося до наших сусідів, громадян Молдови, які їдуть з Росії та ЄС до себе на батьківщину – кожен день формуємо колони і Нацполіція їх супроводжує», - додав він. 

  Повний текст інтерв’ю за посиланням.