• In English
  • Готуємо оновлену Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, — Олексій Кулеба
    Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 20 листопада 2024 року о 17:15

    Реформа децентралізації в Україні є однією з найбільш результативних в Україні. За даними досліджень Ради Європи, 77% українців вважають, що реформу самоврядування та територіальної організації влади потрібно продовжувати. Високо оцінюють успіх децентралізації й міжнародні експерти та партнери.  

    Про це Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба сказав під час брифінгу щодо оцінки поточного стану та майбутніх кроків в реформі децентралізації, де зібралися представники іноземних дипломатичних установ, міжнародних організацій, Офісу Президента, Верховної Ради України та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

    На заході також були присутні Клаудія Лучіані, директорка Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, Даніель Попеску, голова Департаменту промоції місцевої демократії, секретаріат Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, та Олександр Корнієнко, Перший заступник Голови Верховної Ради України.

    “Десять років триває війна і реформа децентралізації, попри щоденні виклики. Це наш унікальний досвід, якого не існує в жодній іншій країні. Завдяки реформі, на початку повномасштабного вторгнення українські громади стали основою опору проти російського агресора. Сьогодні ж громади продовжують бути стійкими та сильними для відновлення та розвитку”, – зазначив Віце-прем’єр-міністр. 

    Олексій Кулеба наголосив, що вже навесні 2025 року буде оприлюднено нову редакцію Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. 

    На виконання Концепції було прийнято та виконано цілий ряд планів та заходів, сформовано новий адміністративно-територіальний устрій базового та районного рівнів, децентралізовано значну частину повноважень, а також фінансові ресурси, що дозволило посилити територіальні громади.

    Наразі Мінінфраструктури готове до відкритого діалогу з усіма зацікавленими сторонами, перш за все з органами місцевого самоврядування, для подальшого реформування територіальної організації влади в Україні. Це забезпечить швидке та ефективне відновлення та розвиток громад і регіонів за обмежених ресурсів.

    Віце-прем’єр-міністр подякував міжнародним партнерам за підтримку реформи децентралізації та висловив сподівання, що і в подальшому світові організації, в тому числі Рада Європи, продовжать спільно з Україною працювати над забезпеченням стійкості демократичних інституцій в умовах війни.