• In English
 • Готовність енергооб’єктів Дніпропетровщини до зими має важливе значення для енергозабезпечення усієї держави, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 вересня 2023 року о 13:03

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів у місті Дніпро робочу виїзну нараду щодо стану виконання заходів з відновлення та захисту на енергетичних об’єктах критичної інфраструктури і підготовки до опалювального сезону 2023 - 2024 років.

  Участь у нараді взяли голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак, голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, голова Державної інспекції енергетичного нагляду Руслан Слободян, а також представники регіональних відділів Державної служби спеціального зв’язку України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Служби безпеки України, представники органів місцевого самоврядування та енергокомпаній області.

  Очільник Міненерго наголосив, що готовність енергооб’єктів Дніпропетровщини до початку ОЗП має важливе значення не тільки споживачів області, але і для енергозабезпечення усієї держави. 

  «Наближається найскладніший сезон, який буде не легшим за попередню зиму. Атаки ворога вже почалися. Сьогодні ми мали першу після довгої перерви атаку ворога на енергооб’єкт на заході України. І очевидно, що ближче до зими їх ставатиме все більше», - зазначив Міністр.

  Герман Галущенко підкреслив, що необхідно забезпечити готовність енергетичної інфраструктури регіону до проходження ОЗП не тільки з погляду наявності обладнання, але і фізичного захисту об’єктів. Він також відзначив важливу роль координації дій місцевої влади, енергокомпаній і відповідних спецслужб для ефективної взаємодії у проведенні відповідних заходів.

  Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак наголосив, що в області працює робоча група, яка проінспектувала всі енергетичні об’єкти і визначила пріоритети, де потрібно підвищити стратегічний рівень захисту. Він запевнив, що керівництво області докладає максимум зусиль для того, аби захистити критичну інфраструктуру і убезпечити споживачів від наслідків можливих ворожих атак на енергооб’єкти.
  Голова Держенергонагляду Руслан Слободян і начальник управління Держспецзв’язку у Дніпропетровській області Ігор Іванов своєю чергою відзначили недоліки щодо забезпечення фізичного захисту енергоб’єктів області, наголосивши на необхідності їх якнайшвидшого усунення. Очільник Держенергонагляду також підкреслив важливість покращення місцевою владою комунікації з населенням для оперативного інформування про ситуацію з енергозабезпеченням.

  Начальник головного управління ДСНС у Дніпропетровській області Юрій Корецький доповів учасникам наради про проведені представниками служби обстеження енергооб’єктів регіону та рекомендації щодо усунення виявлених недоліків, які були передані їх керівникам.