• In English
 • Голова Держаудитслужби Алла Басалаєва ознайомилася з практикою державного фінансового контролю Латвії
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 14 червня 2024 року о 10:15

  Голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва перебуває з триденною робочою поїздкою у Ризі, де зустрілася з представниками Державної канцелярії, Центрального фінансово-контрактного агентства, Бюро закупівель, Державного аудиторського управління Латвії.

  Метою цього візиту є обмін досвідом щодо контролю і нагляду за державними закупівлями та державним приватним партнерством/концесіями.

  Алла Басалаєва мала можливість також ознайомитися з досвідом латвійських компаній-реалізаторів двох великих інфраструктурних проєктів: високошвидкісної залізниці «Rail Baltica» та ДПП «Окружна дорога Кекави».

  «Латвія досить успішно втілює великі інфраструктурні проєкти та здійснює ефективний контроль за витрачанням коштів на їхню реалізацію. Для нас є важливим такий досвід не лише в контексті євроінтеграції, а й у процесі відновлення України. Зокрема у частині публічних закупівель для проєктів, систем нагляду за ними, розгляду скарг у сфері публічних закупівель, інших викликів та ризиків, які виникають у процесі реалізації великих інфраструктурних об’єктів», – зазначила Алла Басалаєва.

  І нагадала, що Держаудитслужбу визначено одним із головним органів контролю за використанням коштів, які витрачаються на відновлення зруйнованих агресором соціальних та інфраструктурних об’єктів.

  «Цей процес вимагає не лише інтенсивних зусиль і ресурсів, але й відповідального та прозорого управління. Тим паче, що левову частку коштів на відновлення Україна отримує від країн-партнерів з ЄС, зокрема у вигляді 50 млрд євро безпрецедентної допомоги в рамках програми Ukraine Facility», – наголосила Алла Басалаєва.