• In English
 • Глава Уряду провів розмову з Прем'єр-міністром Данії
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 червня 2023 року о 15:01

  У четвер, 15 червня, відбулася розмова Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем'єр-міністра Данії Метте Фредеріксен.

  Сторони обговорили наслідки підриву росією Каховської ГЕС. 

  «Ця техногенна катастрофа — воєнний злочин, за який росія має понести відповідальність. Необхідно посилити санкції, зокрема щодо ракетної індустрії та ядерної галузі рф», — підкреслив Глава українського Уряду.

  Денис Шмигаль також поінформував Метте Фредеріксен про ситуацію у Херсонській та Миколаївській областях та про роботу оперативних служб, які евакуювали із зони затоплення понад 3700 людей. 

  «Одна з першочергових потреб зараз — забезпечення централізованого водопостачання постраждалих регіонів. У цьому контексті особливо цінною є допомога Данії, яка одна з перших від початку повномасштабного вторгнення взяла під патронат Миколаїв та допомагає з відновленням у Миколаївській області», — наголосив Прем'єр-міністр.

  Він також повідомив, що Уряд ухвалив рішення щодо будівництва нового водогону до Миколаєва, та запросив данські компанії до реалізації цього інфраструктурного проекту.

  У розмові зі своєю колегою Денис Шмигаль подякував за підтримку «коаліції винищувачів» та посилення обороноздатності України на суму 1,4 млрд доларів.

  Глава Уряду провів розмову з Прем'єр-міністром Данії