• In English
 • Герман Галущенко зустрівся з Міністром енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратен
  Міністерство енергетики України, опубліковано 16 лютого 2024 року о 10:54

  У межах міністерського засідання, організованого з нагоди 50-річчя Міжнародного енергетичного агентства у Парижі, Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Міністром енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратен.

  Очільник Міненерго України поінформував колегу про те, що росіяни змінили тактику атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури і тепер обстрілюють переважно окремі регіони, передусім промислові.

  Герман Галущенко подякував Бельгії за підтримку українського енергетичного сектору, а саме 10 гуманітарних вантажів енергетичного обладнання загальною вагою 14,7 тонни, а також рішення зробити внесок до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 2,5 млн євро.

  Він ознайомив Тінне Ван дер Стратен з планами України нарощувати потужності децентралізованої генерації, зокрема за рахунок встановлення газових турбін, а також продовжувати розвиток відновлюваних джерел енергії. Герман Галущенко відзначив, що минулого року в Україні було введено в роботу близько 350 МВт нових потужностей ВДЕ. Очільник Міненерго України акцентував, що децентралізація генерації є одним із пріоритетних напрямків в енергетичній політиці для забезпечення потреб споживачів в умовах воєнного часу.

  Окремо сторони обговорили питання постачання газу. Міністр енергетики Бельгії наголосила, що європейські країни залишаються вірними своїм намірам повністю відмовитися від споживання російського газу.

  Герман Галущенко зі свого боку підкреслив, що українські газові сховища пройшли сертифікацію за європейськими правилами і готові запропонувати європейським партнерам близько 15 млрд куб метрів своїх потужностей для зберігання природного газу. Також Міністр зазначив, що Україна цього року планує повністю покрити внутрішнє споживання газом власного видобутку.