• In English
 • Герман Галущенко закликав європейські країни і бізнес створювати «міста майбутнього» у зруйнованих населених пунктах України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 липня 2022 року о 23:25

  Міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у сесії «Відновлення навколишнього середовища: екологізація та досягнення енергетичної безпеки» Конференції з відновлення України, яка проходить у Лугано, Швейцарія. У сесії також взяли участь директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковський, заступник Генерального директора з питань політики сусідства та переговорів про розширення, в.о. голови Групи підтримки України Європейської Комісії Катаріна Матернова, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, керівник Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Олена Павленко.

  У ході виступу Герман Галущенко навів статистику руйнувань енергосектору внаслідок бойових дій. Так, зруйновані або окуповані близько 30% потужностей сонячної генерації, близько 90% - вітрової, 30,1% - потужностей ТЕЦ і ТЕС, значних втрат зазнають електромережі.

  У цьому зв'язку в Міненерго підготували перелік окремих потенційних проектів для відновлення енергосектору України, які будуть представлені завтра впродовж сесії «Приватний сектор і відновлення» Конференції з відновлення України.

  Герман Галущенко також підкреслив, що відновлення енергетичної інфраструктури по всій Україні має стати не просто відбудовою зруйнованих потужностей та інфраструктури, а побудовою нових об’єктів за новітніми безвуглецевими технологіями.

  «Ми маємо реконструювати нашу енергетичну інфраструктуру відповідно до сучасних потреб, які існують в енергетичному секторі, впроваджуючи новітні технології, розвиваючи зелену енергетику, слідуючи принципам Європейського зеленого курсу. При цьому, ми не починатимемо «з нуля». Український енергетичний мікс вже на 70% декарбонізований. І маємо плани збільшити частку відновлюваних джерел енергії до 25% до 2030 року», - зазначив Міністр.

  Він наголосив, що зараз для європейського бізнесу і навіть цілих країн існує унікальна можливість створювати так звані «міста майбутнього» в Україні.

  «Всі чули назви зруйнованих містечок біля Києва – Буча, Ірпінь, Ворзель. Європейські компанії чи країни можуть взяти окреме містечко і перетворити його на сучасне енергоефективне місто, впровадити інноваційні технології у виробництві тепла та електроенергії, енергопостачанні. Такі міста можуть стати прикладом майбутньої України», - запропонував Герман Галущенко.

  Водночас такі кейси стануть вагомим надбанням і для самих енергокомпаній, які зможуть демонструвати потенційним інвесторам приклади реальної комплексної енергетичної модернізації.

  Герман Галущенко запевнив, що компанії, охочі взяти участь у проектах з відновлення енергосектору України, отримають всебічне сприяння з боку Міненерго.

  «Якщо компанії захочуть зайти в Україну, ми готові все зробити швидко, вже зараз підготувати всю необхідну документацію, ліцензії. Для того, щоб почати діяти одразу після перемоги, не зволікаючи жодного дня», - зазначив він.