• In English
 • Герман Галущенко: Україна стабільно пройшла зиму – зі світлом і теплом
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 лютого 2024 року о 14:42

  Підсилення протиповітряної оборони та проведена наймасштабніша за всю історію України ремонтна кампанія на енергетичних об’єктах дозволили забезпечити стале проходження зими 2023 - 2024 року.

  Про це заявив Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».

  «Цей комплекс заходів дав результат: сьогодні ми можемо констатувати, що цю зиму ми прожили в стабільному режимі енергосистеми. Ми як проходили, так і завершуємо цей сезон – зі світлом  і теплом», - наголосив він.

  Очільник Міненерго зауважив, що в межах ремонтної кампанії було проведено найбільшу за всі роки незалежності кількість як планових ремонтів, так і відновлювальних робіт на об’єктах, пошкоджених ворожими атаками. У результаті кампанії до енергосистеми було додано 2,2 ГВт потужності. Ремонти не припинялися на період ОЗП та триватимуть  і надалі.

  Герман Галущенко також зазначив, що цієї зими ворог змінив тактику атак на енергооб’єкти.

  «Обстрілюються прифронтові як об’єкти генерації, так і підстанції. І це відбувається щоденно. Якщо минулої зими ворог атакував енергосистему всієї країни з метою досягнути блекауту держави в цілому, то цієї зими вони атакують енергосистему певних регіонів, насамперед промислових. Тобто через енергетику намагаються вплинути на економіку, для того щоб зупинити наші найбільші виробництва і відповідно вплинути на державу», - пояснив він.

   Водночас Міністр наголосив, що відповідна тактика, як і попередня, не принесла росіянам очікуваних результатів – українська енергосистема працює стабільно.