• In English
 • Герман Галущенко у Запоріжжі: Посилення захисту енергооб’єктів і оперативність відновлення електропостачання – ключові завдання
  Міністерство енергетики України, опубліковано 11 січня 2024 року о 16:29

  Під час робочої поїздки до Запорізької області Міністр енергетики України Герман Галущенко провів нараду щодо стану виконання в регіоні заходів з відновлення та захисту на енергетичних об’єктах критичної інфраструктури та проходження опалювального сезону 2023 - 2024 років. Участь у робочій нараді взяли представники обласної військової адміністрації, Запорізької міської ради, Державної інспекції енергетичного нагляду, компаній енергетичного сектору, ДСНС, Держспецзв’язку, Служби безпеки України. 

  Очільник Міненерго наголосив, що безпекова ситуація у прифронтовому регіоні наразі складна. Однак забезпечення споживачів стабільним і надійним електропостачанням є ключовим завданням. 

  «Зараз, на жаль, і погодні умови, окрім війни, додають нам труднощів у роботі. Дуже важлива оперативність і швидкість відновлення. Друге важливе завдання – це захист як магістральних, так і локальних ліній, генерації, яка є на території Запорізької області», - зазначив Міністр. 

  Герман Галущенко зауважив, що ворог щоденно завдає локальних ударів по енергетичних об’єктах на прифронтових територіях, крім того залишаються загрози здійснення масованих атак по енергетичній інфраструктурі в цілому. 

  «Але і у війні, в морози енергетика довела свою стійкість. Попри прогнози різних псевдоекспертів і меседжі, які поширює кремлівська пропаганда, ми стабільно працюємо й забезпечуємо українців світлом і теплом», - наголосив він.

  Керівник Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко під час наради поінформував про дії обласної влади для посилення захисту енергооб’єктів: «Одним із пріоритетних напрямків діяльності ОВА є облаштування першого рівня захисту енергетичних об’єктів, забезпечується антидроновий захист». Водночас очільник Запорізької ОВА зазначив, що через військові дії частину енергооб’єктів області було пошкоджено, і наразі 63 населених пункти, розташовані поблизу лінії зіткнення, знеструмлені. 

  За словами голови Держенергонагляду Руслана Слободяна, в області визначені підстанції, які живлять критичну інфраструктуру і мають бути укріплені. Одним з найбільш проблемних питань є відсутність спецтехніки: внаслідок бойових дій було пошкоджено понад 30 одиниць техніки. Зокрема є потреба в автовишках, кранах та бульдозерах. Руслан Слободян зазначив, що це питання відпрацьовується на рівні Міненерго, водночас звернувся до обласної влади з проханням надати енергетикам допомогу і з їхнього боку.

  Учасники наради обговорили потреби області в енергетичному обладнанні та спецтехніці. Герман Галущенко закликав представників енергетичних компаній активніше звертатися з відповідними запитами до гуманітарного енергетичного хабу. Він координується Міненерго і розподіляє між компаніями обладнання, надане зокрема міжнародними партнерами, відповідно до їх потреб.