• In English
 • Герман Галущенко: росію треба виключити зі світових енергетичних ринків
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 листопада 2023 року о 17:07

  Цивілізований світ має засвоїти важливий урок з війни в Україні: росію треба виключити зі світових енергетичних ринків. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на міжнародній конференції «Energy for the recovery of Ukraine», що відбувається у Варшаві за ініціативою Міненерго.

  За словами Міністра, обстрілюючи українську енергоінфраструктуру, держава-агресор прагне помститися Україні за експорт електроенергії до європейських країн, який розпочався вже після повномасштабного вторгнення і дозволяє країнам ЄС економити на споживанні російських вуглеводнів.

  «Ми здобули неабиякий досвід під час атак і боремося за те, щоб жодній з країн він не знадобився. Це питання глобальної енергетичної безпеки, а не просто того, чи мають українці світло і тепло. Велика війна показала, що світ не був готовим до таких випробувань. Але тепер ми маємо засвоїти головний урок: залежність від енергоносіїв – це питання національної безпеки», - зазначив Міністр.

  Очільник Міненерго підкреслив, що здобутий досвід доводить необхідність посилення стійкості енергетичних систем за рахунок нарощування внутрішніх потужностей і децентралізації генерації.

  «І це один з пунктів представленої Президентом України Володимиром Зеленським Формули миру - енергетична безпека», - зазначив він.

  Герман Галущенко також наголосив на необхідності напрацювання нових механізмів забезпечення ядерної безпеки. російська окупація найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС – доводить, що ренесанс атомної галузі перебуває під загрозою. Найменший інцидент на ЗАЕС може зупинити інвестиції у розвиток сучасних ядерних технологій на глобальному рівні, переконаний Міністр.

  «Ми маємо виключити росію з переліку гравців на цивілізованих енергетичних ринках – це найбільший урок, який потрібно засвоїти», - підкреслив він.

  Герман Галущенко також висловив переконання у тому, що Україна неодмінно здобуде перемогу над ворогом, зокрема завдяки консолідації самих українців. Міністр нагадав, як минулої зими у відповідь на заклики енергетиків зменшити навантаження на енергосистему українці навіть у той нетривалий період, коли мали електропостачання, намагалися заощаджувати електроенергію задля того, щоб інші також мали доступ до світла і тепла.

  «Консолідація – це шлях, яким ми здобудемо перемогу», - резюмував Герман Галущенко.