Розвиток відновлюваних джерел енергії та прискорення енергетичного переходу дозволять Україні посилити енергетичну безпеку країни в цілому і безпеку передачі електроенергії зокрема.
На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на панельній дискусії в рамках Berlin Energy Transition Dialogue 2023.
Очільник Міненерго підкреслив, що розвиток ВДЕ – це майбутнє не тільки української, але і світової енергетики.
«Ми бачимо майбутній енергетичний мікс України таким: 50% - це атомна генерація, яка і наразі виробляє понад половину всієї електроенергії в Україні, і решта 50% - буде вироблятися відновлюваними джерелами енергії», - зазначив він.
Герман Галущенко наголосив, що Україна залишається відданою глобальним цілям зеленого переходу, водночас прискорити розвиток ВДЕ змушує і воєнна ситуація.
«З 10 жовтня 2022 року українська енергосистема була 271 раз вражена росіянами. Внаслідок цих атак були пошкоджені або зруйновані системи передачі, що не дозволяло передавати електроенергію з одного регіону в інший», - пояснив він.
Міністр наголосив, що розвиток відновлюваних джерел енергії дозволить децентралізувати генерацію електроенергії по всій країні, знизити вразливість енергосистеми для ворожих атак і підвищити безпеку постачання.
«Енергетична стратегія України передбачає, що до 2035 року в Україні буде 25% ВДЕ. Але тепер, з огляду на руйнування, завдані ворогом нашим об’єктам теплової генерації та мережам, ми маємо посилити розвиток відновлюваних джерел енергії і прискорювати енергетичний перехід. Це питання національної безпеки і безпеки передачі електроенергії», - резюмував Міністр.