• In English
 • Герман Галущенко: Повернення газорозподільних мереж під контроль держави - питання національної безпеки
  Міністерство енергетики України, опубліковано 29 листопада 2023 року о 16:30

  НКРЕКП ухвалила постанову, згідно з якою з 01 грудня 2023 року національний оператор «Газорозподільні мережі України» (ГАЗМЕРЕЖІ) з Групи Нафтогаз отримав право на здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу у Черкаській, Чернігівській та Волинській областях. Послуги безперебійного газопостачання клієнтам на зазначених територіях надаватимуть відповідні філії. Раніше такі послуги у цих областях надавали приватні компанії, зокрема з групи РГК (Регіональна газова компанія).

  «Повернення газорозподільних мереж під контроль держави - це питання національної безпеки, особливо враховуючи усі ризики та воєнні виклики. Дуже важливо також забезпечити безперервність постачання газу та створювати нові можливості для розвитку газової інфраструктури. Це і є позиція та завдання для відповідального національного оператора газорозподільних мереж», – зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Нагадаємо, рішення про переукладення договорів експлуатації газорозподільних мереж державної форми власності, яке запустило процес повернення державного майна під контроль держави, було ухвалене Урядом у листопаді 2022 року за пропозицією Міністра енергетики Германа Галущенка.

  З початку 2023 року національний оператор відкрив та працює у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Криворізькій, Кропивницькій, Львівській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Харківській міській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській філіях.

  В умовах воєнного стану блакитне паливо «ГАЗМЕРЕЖІ» стабільно доставляють до 7,7 млн клієнтів.

  Усі доходи національний оператор спрямовує на стале проходження опалювального сезону, ліквідацію аварійних ситуацій, відновлення мережі в разі ворожих атак і модернізацію газорозподільної інфраструктури.