Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч зі спеціальним уповноваженим Президента Франції з питань допомоги та відновлення України П’єром Ельброном.
Очільник Міненерго подякував Франції за підтримку українського енергосектору у вигляді енергетичного обладнання, яке допомагає проводити відновлювальні роботи на об’єктах критичної інфраструктури, що продовжують зазнавати російських атак. Особливо важливою є допомога французької сторони у відновленні енергетичної інфраструктури прикордонної Чернігівської області. Загалом з березня 2022 року в Україну з Франції надійшло 29 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою близько 240 тонн, у складі якої генератори, силові трансформатори та інше необхідне устаткування.
Герман Галущенко поінформував уповноваженого про наймасштабнішу за всю історію України ремонтну кампанію, яка проводиться на постраждалих об’єктах енергетичної інфраструктури. У межах підготовки до наступного опалювального сезону відновлюються об’єкти генерації, системи передачі, тривають роботи з посилення фізичного захисту енергетичної інфраструктури. З огляду на тактику ворога, прогнозується, що наступна зима також буде супроводжуватися атаками на енергосистему, тому зберігається потреба у допомозі партнерів для формування запасів енергетичного обладнання на складах.
Сторони також обговорили напрямки співпраці в енергетиці у середньо- та довгостроковій перспективі. Герман Галущенко підкреслив, що Україна зацікавлена у вивченні французького досвіду розвитку відновлюваних джерел енергії, особливо сонячної та вітрової генерації. Перспективною також є співпраця у галузі водневих і біотехнологій.
«Відновлення українського енергосектору буде відбуватися із впровадженням інноваційних розробок і технологій. Ми не прагнемо відбудовувати пошкоджені ворогом ТЕС за технологіями минулого, навпаки – сьогодні перед нами відкриваються можливості прискорювати енергетичний перехід, розвивати зелені технології, децентралізуючи генерацію і зміцнюючи нашу енергосистему. Ми раді співпрацювати з французькими партнерами задля досягнення поставлених цілей і запрошуємо бізнес до реалізації спільних інвестиційних проєктів», - зазначив Міністр.
На зустрічі також обговорювалися питання співпраці в атомній галузі, зокрема розробці і впровадженні сучасних технологій малих модульних реакторів.
Окремо сторони акцентували на потребі забезпечення ядерної і радіаційної безпеки на континенті, підкресливши загрози, які несе окупація росією Запорізької АЕС. Наголошувалося на необхідності якнайшвидшої деокупації та демілітаризації станції, а також розробці світовою спільнотою нових механізмів захисту ядерних об’єктів в умовах військових дій.