• In English
 • Герман Галущенко обговорив з керівництвом компанії Urenco подальшу співпрацю в ядерній галузі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 червня 2023 року о 16:01

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з керівництвом компанії Urenco - найбільшого виробника збагаченого урану, що є сировиною для виготовлення ядерного палива атомних електростанцій. Компанія зареєстрована у Великій Британії та здійснює збагачення урану на чотирьох заводах, розташованих у Великій Британії, Німеччині, Нідерландах та США.

  Участь у зустрічі взяли генеральний директор Urenco Борис Шухт і комерційний директор Лоран Оде.

  Сторони обговорили питання подальшої співпраці Urenco і НАЕК «Енергоатом» щодо постачання ядерного палива, зокрема зменшення залежності від росії. НАЕК «Енергоатом» та Urenco уклали перший контракт у 2009 році для постачання збагаченого урану в рамках реалізації Програми кваліфікації ядерного палива виробництва Westinghouse для України. Наразі постачання ядерних матеріалів – збагаченого уранового продукту (ЗУП) та гексафториду природного урану (UF6) – здійснюється за двома контрактами, що були укладені у 2019 та 2021 роках відповідно.

  Значну увагу під час зустрічі було приділено питанням можливих варіантів залучення фінансування.

  Також Герман Галущенко вкотре акцентував, що своїми діями в Україні росія грубо порушила всі базові принципи забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Отже, світ мусить застосувати санкції щодо ядерної галузі держави-терориста. У цьому контексті процес якнайшвидшого заміщення російського ядерного палива та технологій є питанням світової безпеки.