• In English
 • Герман Галущенко обговорив з американським бізнесом інвестиції у відновлення і розвиток українського енергосектору
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 серпня 2023 року о 16:36

  Міністр енергетики України Герман Галущенко під час робочої поїздки до Сіетла (США) взяв участь у круглому столі з представниками Business Council for International Understanding та провідними американськими компаніями. 

  Очільник Міненерго поінформував учасників зустрічі про наслідки російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури і поточний стан енергосистеми.

  «Близько 50% наших енергетичних об’єктів зазнали атак. Світовий банк оцінює втрати енергосектору у близько 11 млрд доларів США, і це тільки попередня оцінка, адже ворог продовжує прицільні обстріли, зокрема енергетичної інфраструктури. Ми проводимо відновлювальні роботи і прагнемо не просто відбудувати енергосектор, а перетворити Україну на сучасний європейський енергетичний хаб», - зазначив він.

  Герман Галущенко наголосив, що для зміцнення стійкості і стабільності енергосистеми втілюється курс на децентралізацію генерації. Інструментами для досягнення відповідних цілей є нарощування потужностей відновлюваної енергетики, зокрема сонячної та вітрової генерації, а також використання газових турбін. Важливим напрямком є також впровадження технологій зберігання енергії, які дозволять інтегрувати в українську енергосистему більше джерел відновлюваної енергії.

  Він також додав, що Україна потребує високовольтного обладнання, яке значною мірою постраждало від російських обстрілів, підкресливши потенціал для виробництва такого обладнання в Україні.

  Міністр також наголосив на перспективах співробітництва у сфері газовидобутку, газових сховищ, розвитку водневих технологій, малих модульних реакторів, розумних мереж.

  Герман Галущенко запросив американські компанії до співпраці у відповідних напрямках.