• In English
 • Герман Галущенко на засіданні Ради ЄС з питань енергетики: українська енергосистема стабільно пройшла зиму
  Міністерство енергетики України, опубліковано 05 березня 2024 року о 13:44

  Міністр енергетики України Герман Галущенко в онлайн-режимі взяв участь у засіданні Ради ЄС з питань транспорту, телекомунікацій та енергетики. Засідання відбулося за участі представників країн-членів Європейського Союзу, а також єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.

  Звертаючись до колег у другу річницю окупації ЗАЕС, очільник Міненерго зазначив, що ситуація на ядерному об’єкті щодня стає все небезпечнішою. 

  Враховуючи важливість забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, Герман Галущенко закликав колег до посилення санкцій проти країни-агресора, зокрема у сфері атомної енергетики. 

  «Обладнання на станції деградує, завершується термін експлуатації ядерного палива. Щодня проблеми на окупованій ЗАЕС збільшуються, поглиблюються та потребують термінового розв’язання», - додав Герман Галущенко. 

  Також Міністр енергетики України звернув увагу партнерів на поточну ситуацію в енергосекторі. 

  «Ворог не зупиняє обстріли. Цієї зими росіяни обрали нову тактику, концентруючи удари здебільшого по енергооб’єктах у промислових регіонах, щоб через енергетику вплинути на економіку. Але, незважаючи на ці атаки, ми забезпечили безперебійне постачання електроенергії споживачам і уникли планових відключень. Українська енергосистема продемонструвала свою стійкість», - зазначив Міністр.

  Герман Галущенко наголосив, що сталого проходження зими вдалося досягнути, зокрема, завдяки проведеній наймасштабнішій за всю історію України ремонтній кампанії на енергооб’єктах.

  «Обладнання для проведення ремонтів закуповувалося зокрема і за кошти Фонду підтримки енергетики України, який було створено за нашою спільною ініціативою з єврокомісаром Кадрі Сімсон. Я дякую всім донорам за відповідні внески, які дають змогу нам відновлювати і зміцнювати українську енергетику. Понад 170 українських енергетичних компаній мають право на допомогу в межах Фонду», - зазначив він, додавши, що Фонд матиме велику вагу й у проведенні майбутніх відновлювальних та ремонтних робіт.

  Міністр також акцентував, що українська енергосистема працює з профіцитом потужності, тому Україна зацікавлена у нарощуванні експорту електроенергії до країн ЄС. Він подякував ENTSO-E за рішення для України збільшити можливості експорту до 550 МВт на годину і висловив сподівання, що пропускна спроможність буде зростати і надалі.