• In English
 • Герман Галущенко на Полтавщині: цього року маємо забезпечити потреби споживачів газом власного видобутку
  Міністерство енергетики України, опубліковано 31 січня 2024 року о 15:46

  Протягом останнього року Україна демонструє значні успіхи у розвитку газовидобування, і метою 2024 року є повне забезпечення потреб споживачів газом власного видобутку. Про це повідомив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час включення в ефір Національного телемарафону «Єдині новини» з Полтавщини, де перебуває з робочою поїздкою на об’єктах газовидобування та Оператора газотранспортної системи України.

  «Цього року у нас є мета вийти на повне забезпечення споживачів газом власного видобутку», - зазначив він.

  За словами Міністра, якщо порівнювати споживання газу із періодом до повномасштабного російського вторгнення, то наразі його показники менші.

  «Водночас у 2023 році рівень споживання газу навіть зріс. Це свідчить про те, що відновлюється промисловість, відновлюється економіка. Тому дуже важливо збільшити видобуток для того, щоб максимально забезпечити споживання, зростання якого ми очікуємо з огляду на економічні процеси в державі», - додав Герман Галущенко.

  Очільник Міненерго уточнив, що за підсумками 2023 року споживання газу склало 19,8 млрд куб метрів. «Тому ми маємо забезпечити такий же рівень видобутку», - зазначив він.

  Герман Галущенко також зауважив, що суттєво зріс імпорт газу в Україну, обсяги якого за минулий рік склали понад 3 млрд куб метрів.

  «Більшість із цих обсягів – газ нерезидентів. І це також досить потужний сигнал для Європи про те, що в Україні можна і потрібно зберігати газ, що є важливим для забезпечення енергетичної безпеки континенту», - наголосив Міністр.