• In English
 • Герман Галущенко: Ми відновили і додали до енергосистеми 3 ГВт потужності
  Міністерство енергетики України, опубліковано 03 березня 2024 року о 09:28

  Завдяки проведенню наймасштабнішої за всю історію незалежності ремонтної кампанії на енергетичних об’єктах, успішній роботі ППО та наявності достатніх паливних ресурсів Україна впевнено завершить опалювальний сезон 2023 - 2024 років. Про це заявив Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».

  «Минулого року ми здійснили наймасштабнішу ремонтну кампанію за історію України. Вона не завершилася і триває. Ми ставили собі за мету до початку ОЗП додати до системи 1,7 ГВт потужностей. До кінця зими ми додали 2,2 ГВт, а станом на зараз ми вже додали до 3 ГВт генеруючих потужностей в систему», - повідомив очільник Міненерго.

  Герман Галущенко наголосив, що енергосистема працює стабільно і потужності генерації впевнено забезпечують потреби споживання.

  «Крім того, у нас профіцит електроенергії, і ми надавали аварійну допомогу Польщі на їх запит. Також на сьогодні у нас 13 одиниць генеруючого обладнання є в резерві. Система збалансована, і є можливість експортувати електроенергію», - зазначив він.

  Міністр також зазначив, що для впевненого завершення ОЗП є достатньо ресурсів.

  «У нас сьогодні в сховищах близько 8,5 млрд кубів газу. Це більше, ніж достатньо, щоб закінчити впевнено сезон. Також на складах більше 1 млн тонн вугілля, що на понад 230 тис. тонн вугілля більше, ніж ми планували накопичити на випадок критичного розвитку ситуації. Тому ми спокійно закінчимо цей сезон. Усі будуть зі світлом і теплом», - запевнив Герман Галущенко.