• In English
 • Герман Галущенко - главам делегацій країн ЄС: росіяни мають ілюзію, що контролюють ситуацію на ЗАЕС
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 березня 2024 року о 15:40

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з главами делегацій країн Європейського Союзу в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ). Зустріч пройшла у Відні в межах заходів, організованих до засідання Ради керуючих МАГАТЕ.

  Очільник Міненерго подякував партнерам за підтримку України і обрання нашої держави до складу Ради керуючих МАГАТЕ, що відкриває можливості ще активніше використовувати міжнародні майданчики для тиску на російського агресора.

  Герман Галущенко нагадав, що сьогодні виповнюється рівно два роки з дня окупації росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – української ЗАЕС. Він ознайомив учасників засідання з поточною ситуацією на об’єкті і наголосив на загрозах, які існують для ядерної і радіаційної безпеки не тільки України, а і всього світу.

  «Навіть найменший інцидент на ЗАЕС може зупинити ренесанс атомної енергетики в усьому світі. росіяни мають ілюзію, що контролюють ситуацію, але насправді це не так. Завершення строків експлуатації ядерного палива, недопуск професійного ліцензованого персоналу, деградація обладнання на станції – це все реальні загрози, які можуть потягнути за собою непоправні наслідки. І це тільки питання часу», - зазначив він.

  Міністр розповів учасникам зустрічі про проведення в Україні масштабних навчань екстрених служб для подолання наслідків можливого теракту на ЗАЕС. Він підкреслив, що такі навчання готувалися з урахуванням реальних погодних умов, напрямку вітру та інших аспектів, які можуть вплинути на поширення наслідків катастрофи. З огляду на їх результати наслідки аварії на ЗАЕС можуть відчути не тільки в Україні, але і в Польщі, Туреччині, Болгарії, Румунії та інших країнах.

  Аби не допустити реалізації таких сценаріїв, міжнародна спільнота має змусити росію залишити ЗАЕС і передати атомну станцію під контроль легітимного, професійного українського оператора.

  Міністр закликав підтримати проект резолюції Ради Керуючих про ситуацію на ЗАЕС, підготовлений Україною.