• In English
 • Ганна Замазєєва: Підтримка біоенергетики – інвестиція в енергобезпеку українських громад

  «Українська біоенергетика може бути справжнім клондайком можливостей і рішень, щоб убезпечити країну і громади від російського енерготерору», - зауважила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва у своїй статті одному з інтернет-виданнь.

  Перехід на альтернативні види палива дозволить знизити вразливість енергосистеми під час російських атак. Адже пошкодження газової інфраструктури може відразу позбавити тепла чималу кількість споживачів, а використання котелень та місцевих ресурсів зменшує такі ризики.

  «Котельні на біомасі (трісці, агровідходах тощо) – одне з тих дієвих рішень, що дасть змогу забезпечити теплом як населення, так і об’єкти соціальної та критичної інфраструктури. Безперебійно, 24/7, зменшуючи залежність від постачання газу», - нагадала про переваги таких проектів Ганна Замазєєва.

  Окрім цього, проекти з виробництва енергії з біомаси сприяють активізації економіки регіону, створенню робочих місць, додатковим надходженням до бюджету.

  Попри складнощі війни, в країні впроваджується все більше проектів з виробництва тепла з альтернативних видів палива. У 2022 р. в країні реалізовано понад 330 таких проектів загальною потужністю 235 МВт. Це означає не лише заміщення газу, а й близько 47 млн євро інвестицій в економіку.

  Щоб підтримувати розвиток біоенергетики, Держенергоефективності спільно із Мінвідновлення, іншими органами влади та учасниками ринку підготовлено чимало законодавчих ініціатив.

  Серед головних пропозицій - внесення змін до статті 20 Закону України «Про теплопостачання», якими передбачається дати можливість виробникам теплової енергії з альтернативних джерел енергії отримувати тариф на загальних засадах та працювати за економічно обгрунтованими тарифами.