• In English
 • Громадські ради при ДАЗВ та Держатомрегулювання підтримали основні напрями стратегії діяльності у зоні відчуження у 2018 році
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 02 лютого 2018 року о 17:55

  30 січня 2018 року на спільному засіданні Громадських рад при Державному агентстві України з управління зоною відчуження та Державній інспекції ядерного регулювання України обговорили питання актуалізації стратегії перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, стратегію розвитку зони відчуження, стратегію розвитку системи поводження з радіоактивними відходами в Україні, а також безпеку та стан реалізації проекту Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

  «На промисловому майданчику ЧАЕС тривають роботи з введення в експлуатацію нового безпечного конфайменту (НБК). Одним з найважливіших етапів після цього стане демонтаж нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття». У червні цього року спільно з Інститутом проблем безпеки АЕС планується проведення Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої питанням актуалізації стратегії перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», – наголосив у своєму виступі Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

  За результатами обговорення цього питання Громадські ради прийняли рішення звернутися до ДАЗВ з пропозицією продовжити роботу з актуалізації стратегії перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

  Ще одним питанням, що привернуло особливу увагу членів Громадських рад, стала стратегія поводження з радіоактивними відходами (РАВ). Під час обговорення цього питання фахівці ДАЗВ доповіли про початок функціонування Фонду поводження з РАВ, розроблення спільно з Держатомрегулювання, МОЗ та Міненерго проекту закону про внесення змін до класифікації РАВ відповідно до міжнародних стандартів, а також наголосили на необхідності створення сховища для тимчасового зберігання осклованих високоактивних РАВ.

  Учасники засідання обговорили також загальну стратегію розвитку зони відчуження на 2018 рік. Серед основних завдань, що стоять перед ДАЗВ:

  • урегулювання питання поділу зони відчуження на зону спеціального промислового використання та територію Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника;
  • розроблення порядку використання коштів Фонду поводження з РАВ, що запрацював з 1 січня 2018 року;
  • завершення будівництва першої черги комплексу виробництв «Вектор»;
  • введення в експлуатацію НБК та СВЯП-2;
  • сприяння збільшенню кількості ознайомчих візитів до зони відчуження та поширенню знань про радіацію.

  Члени Громадських рад одноголосно підтримали зазначені напрями діяльності.

  Наприкінці засідання було заслухано доповідь про стан будівництва ЦСВЯП (проект ДП «НАЕК «Енергоатом»). Члени спільного засідання домовилися періодично розглядати це питання.