• In English
 • GovTech center у Києві, 5 тисяч ключів безпеки від Google та підтримка міжнародних партнерів: результати Мінцифри в Давосі
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 22 січня 2024 року о 17:19

  Команда Мінцифри втретє взяла участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі. За кілька днів провели зустрічі з міжнародними партнерами та технологічними компаніями, щоб продемонструвати результати цифрової України, залучитися підтримкою та спланувати нові цифрові ініціативи на рік.

  «Повномасштабне вторгнення вплинуло на нашу діяльність і залучило нас до абсолютно нових сфер, як-от оборонні технології, інновації та освіта. Зокрема, в Україні відкрили ринок БпЛА та створили одні з найкращих умов для виробників, запустили defense-tech кластер Brave1, впроваджуємо реформи у сфері govtech, розробляємо освітній застосунок Мрія, розробили стратегію інновацій WINWIN. Україна не має іншого вибору, окрім як стати успішною й процвітаючою державою. І ключ до цього — інновації та технології», — зазначив Віце-прем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, представляючи результати роботи команди Мінцифри за рік.

  GovTech center у Києві

  Президент Всесвітнього економічного форуму Бьорге Бренде, Керівний директор форуму Джеремі Юргенс та Михайло Федоров підписали угоду про наміри відкрити GovTech center у Києві. Головна задача такого центру — впроваджувати інновації та технології в державному секторі, сприяти цифровій трансформації в уряді та організаціях держсектору. GovTech-центр об’єднає науковців, підприємців, технологічні компанії та держсектор. Завдяки цьому вони зможуть обмінюватися досвідом з іноземними партнерами та прискорювати цифрові реформи в Україні.

  Відкриття аналогічного центру вже планують у Берліні, Київ стане другим містом. Це сигнал для всього світу, що Україна розвивається попри виклики повномасштабної війни, швидко впроваджує зміни й підвищує ефективність держсектору завдяки технологіям.

  Продовжуємо залучати допомогу найбільших технологічних компаній світу

  Михайло Федоров провів десятки зустрічей із топменеджментом технологічних компаній, щоб вкотре привернути увагу до України, представити результати діджитал-проектів та обговорити подальшу співпрацю:

  • Palantir. Продовжуємо працювати з компанією в напрямі гуманітарного розмінування та глибшої інтеграції систем ситуаційної обізнаності.
  • IBM. Один із ключових напрямів співпраці — хмарна стратегія та кібербезпека, а також розвиток штучного інтелекту, цифрових двійників (digital twins) та управління активами.
  • Cisco. У фокусі — проекти з кібербезпеки, освіти та інновацій.
  • Amazon Web Services. З 2022 року компанія вже виділила Україні понад 100 млн доларів допомоги. І надалі продовжуємо співпрацю у сфері хмарних технологій.
  • VISA — продовжуємо міжнародну співпрацю та розвиваємо CDTO Campus.
  • SAP — з початку 2022 року компанія підтримує Україну і продовжує надавати продукти, якими користується Міноборони для ефективної логістики й у сфері медичних закупівель.
  • Microsoft — працюємо над проектом з метавсесвіту, також обговорили можливості, щоб використовувати XR/VR для навчання по треку defence та цифровізації відбудови.
  • Google — компанія виділяє українським держслужбовцям 5 тисяч ключів безпеки для захисту облікових записів.
  • Meta — обговорили розвиток інновацій, інноваційну візію WINWIN. Подальші плани — можливості для співпраці в напрямах освіти та здоров’я, зокрема, застосування XR/VR, технологічних девайсів від Meta.
  • Uber — СЕО компанії підтримує Україну через платформу UNITED24. Обговорили результати співпраці і плани на 2024 рік.

  Зустрічі з урядовцями

  Михайло Федоров провів зустрічі з урядовцями, щоб обмінятися досвідом у цифровізації, впровадженні технологій та розвитку інновацій. Зокрема, зустрівся з Пенні Пріцкер — Спеціальною представницею США з питань економічного відновлення України. Обговорили можливості для інвестування, антикорупційні проекти, розвиток Дія.City та uResidency.

  Також під час форуму Михайло Федоров зустрівся з Патрісією Данці, Генеральною директоркою Швейцарського агентства розвитку та співробітництва (SDC). Швейцарія й надалі підтримуватиме Україну в розбудові цифрової держави і впровадженні революційних реформ. Серед планів — запуск пілоту Мрії, цифровізація послуг з охорони здоров’я й соціального захисту, електронний нотаріат, Дія для держслужбовців та сервіси електронної демократії.

  У Давосі Михайло Федоров вперше зустрівся з головою урядових служб Уряду Об’єднаних Арабських Еміратів Мохамедом бін Талією. Україні цікавий досвід ОАЕ у впровадженні інновацій, а також розвиток сфери GovTech і впровадження штучного інтелекту. Окрім цього, Михайло Федоров розповів про сервіси в Дії, Дія.Підпис та опитування в застосунку.

  Крім цього, у Давосі Михайло Федоров зустрівся з колишнім Прем’єр-міністром Великої Британії Тоні Блером. Саме його ідеєю надихнувся Михайло Федоров на створення відділу впровадження в Мінцифри. Під час зустрічі обговорили можливості для співпраці по треку цифровізації.