• In English
 • Головним пріоритетом розвитку продовольчих систем в Україні є здорове харчування для всіх, - Тарас Качка на Підготовчому Саміті ООН з продовольчих систем
  Міністерство економіки України, опубліковано 28 липня 2021 року о 14:19

  26-28 липня відбулося Підготовче засідання Саміту ООН з продовольчих систем у м. Рим, участь у якому взяли представники делегацій з різних країн світу. Від України в онлайн форматі участь взяв заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.

  Мета заходу – привернути увагу широких кіл суспільства до проблеми подолання голоду через трансформацію продовольчих систем та забезпечити оптимізацію шляхів для досягнення Цілей сталого розвитку 2030.

  «Для України тема продовольчих систем є однією з пріоритетних в державній політиці. Наша країна займає лідируючі позиції із забезпечення світового попиту на їжу і має перспективи до реалізації Цілей сталого розвитку, визначених ООН. Наразі в Україні триває громадська дискусія в рамках Національного діалогу, результатом якої стане Національний план дій з трансформації продовольчих систем. Зокрема, головним пріоритетом розвитку продовольчих систем в Україні є здорове харчування для всіх – забезпечення рівного доступу всіх категорій населення до якісного і здорового харчування», - зазначив Тарас Качка.

  В процесі пошуку національного підходу до трансформації продовольчих систем в Україні визначено три напрями дій, які переосмислюють підходи до національної політики.

  Перший пріоритетний напрям – «Здорове харчування для всіх», в рамках якого передбачається спрямування спільних зусиль на стійке споживання, зміни в гастрономічній культурі, зменшення втрат їжі та харчових відходів, запровадження систем безпечності харчових продуктів, розвиток крафтового й локального виробництва.

  Другий пріоритетний напрям – «Дружнє до довкілля виробництво», тобто досягнення кліматичної нейтральності у виробництві до 2050 року. Зокрема, сільське господарство є ключовим фактором майбутньої нейтралітету клімату в Україні. За останніми оцінками, Україна в цілому досягла прогресу за 15-ма з 17-ти Цілей сталого розвитку. Разом з тим, національна політика направлена на опрацювання заходів для реалізації цілей 13 та 15 щодо боротьби із змінами клімату та збереження екосистем суші.

  Третій пріоритетний напрям – «Стійкість до ринкової нестабільності та доступність продуктів харчування для всіх» акцентований, зокрема, на економічних та соціальних аспектах, спрямований на зміцнення внутрішнього ринку і стимулювання експорту. В цьому контексті важливим є посиленням взаємодії зі світовими гуманітарними організаціями, підтримка малих виробників, забезпечення продовольчої безпеки, перехід до стійких моделей виробництва і збуту.

  Тарас Качка наголосив на необхідності широкої та відкритої дискусії на глобальному рівні з максимальною залученістю, що дасть змогу окреслити необхідні рішення для формування стійких продовольчих систем. Також він підкреслив, що Україна готова об'єднати зусилля з партнерами в рамках майбутнього Саміту продовольчих систем, який відбудеться восени 2021 року.