• In English
 • Головним принципом впровадження засад гендерної рівності в країні є врахування особливостей кожного регіону, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Житомирі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 30 жовтня 2018 року о 13:29

  Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у регіональній нараді з питань пріоритетів гендерної рівності у Житомирі за участі заступників міністрів, представників місцевих органів влади, експертів та коучів з міжнародних організацій, які активно адвокатують тему гендерної рівності.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про пріоритети гендерної політики, які заклав Уряд, назвала головні акценти з гендерної тематики в роботі міністерств та відомств. Вона зазначила, що головним принципом впровадження засад гендерної рівності в країні є локалізація, а саме врахування особливостей кожної окремої області. Саме локалізація гендерної політики на регіональному рівні дає можливість попередити негативні ситуації, вивчити їх та виправити швидше та ефективніше, ніж це було б зроблено з державного рівня.

  Серед особливостей Житомирської області, які варто врахувати, Іванна Климпуш-Цинцадзе виокремила гендерний розрив в оплаті праці, який знизився в порівнянні з попередніми роками і у 2017 р. склав 16,6%, що є менше середнього показника по Україні – 24,4% (чоловіки отримують більше ніж жінки). Негативною тенденцією, за даними NDI, є те, що середня тривалість життя чоловіків на Житомирщині майже на 12 років менша за тривалість життя жінок (це один з найвищих розривів по Україні). Частка суїцидів серед чоловіків в Житомирській області складає 85%.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу керівництва області на те, що на сайті ОДА має бути присутня гендерна статистика щодо сфери освіти та політичного представництва, а також має бути вказана наявність обласних програм та інституційного механізму гендерної політики.

  У той же час Віце-прем’єр-міністр віднесла до позитива той факт, що цього року Житомирська міськрада ухвалила рішення про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. «Це дуже правильне, державницьке, виважене рішення, яке Житомир ухвалив другим з українських міст, - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. - І хоча у нинішньому складі Житомирської міськради лише 19% депутатів – жінки, це все одно більше, ніж у нашому Парламенті, де їх лише 12%. І мені приємно бачити у цьому залі представниць двох депутатських груп міськради – «Жінки Житомира» та «Рівні можливості».

  Іванна Климпуш-Цинцадзе акцентувала увагу на трьох важливих документах у сфері гендерної рівності - Державній програмі забезпечення рівних прав та можливостей до 2021 року, Національному план дій з виконання Резолюції Радбезу ООН «Жінки, мир, безпека» до 2020 року та Національному плані дій до 2021 року з виконання рекомендацій Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.

  На основі цих документів мають бути затверджені відповідні регіональні програми у сфері забезпечення гендерної рівності. Окрім того, регіони мають впроваджувати гендерноорієнтоване бюджетування, проводити гендерну експертизу перед впровадженням нормативних актів, працювати над гендерною статистикою та зміцнювати статус гендерних радників.

  Віце-прем’єр-міністр також звернула увагу на головний аспект реформи децентралізації, а саме – оперативне реагування на потреби місцевих жителів. «Адже сама суть та ідеї гендерного підходу - поставити людину в центр процесу формування політики, - зазначила вона. - Треба орієнтуватися на конкретну людину, конкретного чоловіка чи жінку. Стратегії та програми гендерної рівності, які базуються на потребах громади, області, забезпечують місцеву участь та відповідальність, а також є інструментом кращої координації та співпраці. Як наслідок, підвищується рівень довіри до органів державної влади та місцевого самоврядування».

  Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич наголосив, що обласна влада підтримує впровадження гендерноорієнтованих підходів. За його словами, 5 районних держадміністрацій очолюють жінки, хоча ще кілька років тому не було жодної жінки-очільниці РДА. За даними голови Житомирської облради Володимира Ширми, серед депутатів облради поки що лише 6 жінок, але вони за своєю активністю та наполегливістю «дають фору більшості депутатів-чоловіків». В області жінки очолюють 2 з 23 районних рад, 4 з 25 ОТГ. Краща статистика представництва жінок у міській раді Житомира. Як зазначив міський голова Сергій Сухомлин, міська влада врахувала гендерні пріоритети в Стратегії розвитку міста до 2030 року, впроваджує гендерну експертизу на всіх рівнях своєї роботи та підтримує громадські проекти цієї сфери.

  Очільниця ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська детально розповіла про те, як Україні системно імплементувати всі основні засадничі документи ООН у сфері гендерної рівності, акцентувала увагу на важливості їхнього впровадження на місцевому рівні та розповіла про те, як представники громад і місцевих органів влади можуть скористатися можливостями, які надає структура ООН Жінки.

  Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко наголосив, що з впровадженням конкурсів на посади державних службовців ситуація з представленістю жінок у владі почала змінюватися на краще, адже жінки якісно проходять тестові завдання на професійність.

  Учасники зустрічі обговорили практику подолання гендерних стереотипів і впровадження засад гендерної рівності у різних сферах. Зокрема, на заході виступили заступник Міністра соціальної політики Олександра Чуркіна, заступниця Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, заступник Міністра освіти Роман Греба, заступниця Голови Державної служби статистики Ірина Жук та інші.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила подяку керівникові Житомирської ОДА Ігорю Гундичу за організацію наради для представників п’яти областей. Цього разу в нараді, окрім Житомирської області, взяли участь представники Волинської, Хмельницької, Вінницької та Рівненської областей. Попередні подібні наради, які відбулися у Дніпрі та Тернополі, охопили 10 областей України (Дніпропетровську, Луганську, Харківську, Донецьку, Запорізьку, Львівську, Тернопільську, Закарпатську, Івано-Франківську та Чернівецьку).

  Заходи відбуваються за підтримки ООН Жінки в Україні та Національного демократичного інституту (NDI).

  Головним принципом впровадження засад гендерної рівності в країні є врахування особливостей кожного регіону, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Житомирі Головним принципом впровадження засад гендерної рівності в країні є врахування особливостей кожного регіону, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Житомирі Головним принципом впровадження засад гендерної рівності в країні є врахування особливостей кожного регіону, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Житомирі