• In English
 • Головні виклики для Уряду у 2018 році - продовження реформ системи охорони здоров'я, освіти, митниці
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 січня 2018 року о 09:51

  Викликами для Уряду у 2018 році стануть продовження реформи системи охорони здоров'я, реформи освіти, в тому числі, покращення соціального забезпечення вчителів, а також продовження реформування митниці.

  Про це заявив Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко в інтерв'ю виданню "РБК-Україна".

  "Багато зроблено, але це не привід знижувати темп. Викликами для Уряду у 2018 році будуть продовження запровадження реформи системи охорони здоров'я, де ми вже прийняли великий пакет нормативно-правових актів, а також реформа освіти, в рамках якої Прем'єр-міністр ініціював сучасне оснащення молодших класів школи, щоб діти отримували кращі можливості навчатись. Крім того, ми запропонували реформу професійно-технічної освіти, а також соціального забезпечення вчителів, включно з підвищенням соціальних стандартів", - сказав Міністр.

  Він відзначив, що також Уряд продовжить реформу митниці. "Ми хочемо укомплектувати наші кордони обладнанням, яке буде аналізувати вантажі в автоматичному режимі. Це масштабна ініціатива по боротьбі з контрабандою", - підкреслив Олександр Саєнко.

  Він наголосив, що однією з його задач та задач Офісу реформ КМУ, який він очолює, є супровід ініціатив Прем'єр-міністра в рамках ключових реформ.

  Він відзначив, що у 2017 році Прем'єр-міністр ініціював цілий ряд ключових реформ та ініціатив - реформу системи охорони здоров'я та програму "Доступні ліки", освіти, енергоефективності, в рамках якої було створено відповідний фонд, пенсійну реформу і підвищення мінімальної зарплати, податкову реформу, включно з електронним поверненням НДС, покращення бізнес-клімату, будівництво доріг, продовження реформи децентралізації.

  За словами Олександра Саєнка, запровадження реформ вимагає в тому числі і "результативної міжвідомчої взаємодії, а також діалогу з Парламентом". "Як людина, безпосередньо відповідальна за діалог і погодження з Верховною Радою ключових законодавчих ініціатив Уряду, я значну частину часу виділяю на дискусії з представниками фракцій і груп Парламенту для забезпечення проходження реформ через сесійну залу", - сказав Олександр Саєнко.

  Він наголосив, що Прем'єр-міністр приділяє велике значення формуванню ефективного діалогу з Верховною Радою, оскільки взаєморозуміння з законодавчим органом в ключових питаннях є умовою прийняття реформаторських законів. Як приклад такого співробітництва він навів ефективну взаємодію з депутатським корпусом минулої осені, що дозволило прийняти ряд важливих реформ в кінці року та своєчасно ухвалити Державний бюджет на 2018 рік.