• In English
 • Голова НАДС Наталія Алюшина: Наразі публічна влада в Україні працює злагоджено

  Голова Нацагентства України з питань держслужби Наталія Алюшина під час інтерв’ю в ефірі Української служби Польського радіозазначила, що «наразі публічна влада в Україні працює злагоджено: навіть в умовах війни організовано ефективну управлінську систему. Про це свідчить повноцінне функціонування органів влади, інфраструктури, вчасна виплата зарплат і пенсій, соціальних допомог, надання послуг тощо. Люди відчувають увагу до себе і змінюють ставлення до системи державної служби».

  За словами Голови НАДС, державні службовці і посадові особи місцевого самоврядування теж мають свій фронт. Саме від них залежить стабільна робота і дієвість державного апарату. «Державна служба є ключовою ланкою, що забезпечує соціальне, політичне й економічне життя країни. Це розуміють і окупанти.  Країна-агресор планомірно переслідує і знищує українських державних службовців і посадових осіб на місцях. У такий спосіб кремль намагається створити хаос і безлад та переконати українців у тому, що держава їх залишила», - зазначила Наталія Алюшина.

  Водночас, як розповіла Голова НАДС, система публічної влади в Україні виявилася достатньо стійкою і дієвою. Навіть на окупованих територіях люди отримують певний рівень державних послуг.

  «Надзвичайно болючим є питання перебування державних службовців на тимчасово окупованих територіях. Це – складне випробування для них і держави. У цих умовах надаємо колегам рекомендації, як діяти у разі захоплення населеного пункту чи державного органу або загрози захоплення. Звісна річ, ми не можемо передбачити усі чинники. Пропонуємо основні маркери дій в організації логістики, забезпечення людей ліками і продовольством, комунікації з центром, тощо», - сказала Наталія Алюшина під час інтерв’ю.

  Голова НАДС також відзначила надзвичайне лідерство представників держави з окупованих територіальних громад. 

  «Більшість з них лишаються повноважними представниками України. Консультують людей з правових, фінансових і життєвих питань. Завдяки їм Україна до певної міри контролює ситуацію на окупованих територіях. Громадяни визнають за владу саме їх, а не окупаційних гауляйтерів. Такі дії змушують людей відчувати, що всі вони є громадянами України», - зазначила Голова НАДС.