• In English
 • Голова Держпродспоживслужби обговорив із представниками бізнесу законодавчі зміни щодо порядку експорту та імпорту продуктів харчування

  Голова Держпродспоживслужби Володимира Лапа та члени Американської бізнес асоціації обговорили законодавчі зміни щодо порядку експорту та імпорту продуктів харчування, зокрема, соняшникового шроту та стан розробки нормативно-правових актів стосовно імплементації Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин». Це відбулося у рамках зустрічі, яка пройшла 2 лютого за участі понад 25 членів Асоціації.

  Також у зустрічі взяв участь директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль.

  Учасники обговорили питання, які найбільше цікавлять представників бізнесу щодо процесу гармонізації вітчизняного законодавства до норм ЄС: труднощі та перспективи впровадження системи «єдиного вікна» - представники Асоціації розказали про досвід використання їх даної системи для розмитнення вантажів, порядок експорту продуктів харчування до інших держав, зокрема – Китаю та ряд питань щодо нормативно-правових актів із імплементації Закону України №2042-19 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».

  Борис Кобаль повідомив, що впродовж 2017 року було оформлено 6066 партій вантажів продуктів харчування тваринного походження, із них відмовлено в оформленні 76 партій, а 9 – було пропущено за принципом мовчазної згоди.

  Володимир Лапа наголосив, що Служба працює над погодженням ветеринарних сертифікатів на імпорт та експорт продуктів харчування – зокрема, впродовж 2017 року та першого місяця поточного року Держпродспоживслужба та компетентні органи іноземних держав погодили 19 форм міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт та 19 сертифікатів об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю.

  Представники бізнес-середовища подякували Володимиру Лапі та Борису Кабалю за надані роз’яснення і висловили готовність до участі в подальшому обговоренні законодавчих змін і проектів нормативно-правових актів.