• In English
 • Голова Держприкордонслужби здійснив робочий візит до Турецької берегової охорони
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 25 червня 2019 року о 16:41

  Питання двостороннього співробітництва між Державною прикордонною службою України та Турецькою береговою охороною обговорили сьогодні Сергій Дейнеко і Ахмет Кендір.

  На щорічній зустрічі керівники обох відомств проаналізували стан взаємодії у сфері морської охорони в басейні Чорного моря і домовилися скоординовано нести службу у своїх морських просторах, проводити пошуково-рятувальні навчання та продовжити двосторонні дружні візити кораблів.

  У ході стамбульської зустрічі Голова Державної прикордонної служби України розповів про обстановку в районі проведення операції Об’єднаних сил на сході України та адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом.

  Керівник прикордонного відомства звернув увагу на дії Росії, якими вона відверто демонструє неповагу до українського суверенітету та зневагу до міжнародних норм права, зокрема – це безпідставне переслідування і огляд українських та іноземних суден, що слідують через Керченську протоку до українських портів в Азовському морі – Маріуполь та Бердянськ.

  «У відповідь на нарощення військової присутності РФ в акваторії Азовського моря ми спільно з Військово-Морськими Силами та іншими компетентними структурами вживаємо адекватних заходів для забезпечення належної безпеки судноплавства», – зазначив Сергій Дейнеко.

  Зі свого боку Командувач Турецької берегової охорони Ахмет Кендір наголосив на важливості подальшої співпраці в рамках Форуму Чорноморського прикордонного співробітництва задля мінімізації безпекових ризиків у Чорноморському регіоні. А також нагадав про проведення щорічного Форуму за участі керівників прикордонних та берегових охорон прибережних країн, який відбудеться у Туреччині в жовтні цього року.

  Крім того, під час зустрічі сторони визначили, що одним із основних пріоритетів співробітництва є спільна боротьба з транскордонними злочинними угрупованнями, протидія торгівлі людьми та нелегальній міграції та домовилися започаткувати співпрацю між оперативними підрозділами у відповідності до законодавства держав сторін.

  Також у рамках подальших кроків спільної взаємодії йшлося про нарощення зусиль відомств у сфері освіти, зокрема між відомчими навчальними закладами морського профілю.

  Голова Держприкордонслужби висловив слова вдячності турецьким колегам за організацію та проведення курсів підвищення кваліфікації для персоналу Держприкордонслужби у навчальних закладах прикордонного відомства Туреччини.

  Варто зазначити, що протягом першого півріччя цього року 5 українських прикордонників взяли участь у тренінгах навчального центру Турецької берегової охорони в Анталії.

  Сторони домовилися розглянути можливість розробки проекту Плану співробітництва між навчальним центром Морської охорони Державної прикордонної служби України та Командуванням навчань та підготовки Турецької берегової охорони.

  Наприкінці зустрічі Сергій Дейнеко і Ахмет Кендір підписали протокол зустрічі двостороннього співробітництва між відомствами та висловили задоволення рівнем співробітництва, якого їм вдалося досягти, і вирішили й надалі підвищувати його якість спільними зусиллями на основі взаєморозуміння і добрих намірів.

  «Сьогоднішній захід – це продовження традиційно конструктивної співпраці наших відомств і країн у цілому. Переконаний, що ця зустріч надасть нам нового імпульсу у подальшій співпраці», – сказав на завершення Голова Держприкордонслужби.