• In English
 • Голова Держприкордонслужби розповів про реформи, які проходять у відомстві
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 24 грудня 2019 року о 16:02

  Сьогодні під час відкриття нового відділення інспекторів прикордонної служби на Вінниччині Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко розповів про реформи, які проходять у прикордонному відомстві та зауважив, що наразі служба проходить оптимізацію штатної структури і вже підійшла до скорочення 4 регіональних управлінь.

  Також він розповів про перспективу переходу на трирівневу систему управління, що дасть можливість посилити підрозділи охорони державного кордону.

  «У нас зменшиться кількість управлінських ланок, і збільшиться кількість людей, які щодня заступають на охорону державного кордону кордон», - зазначив керівник прикордонного відомства.

  Голова служби констатував, що удосконалюється прикордонне законодавство, нарощується охорона та інженерно-технічне облаштування кордону. Зокрема, завдяки міжурядовій угоді з Францією Морська охорона отримає 20 нових кораблів, а вже 30 грудня очікується два із 24 перших сучасних патрульних вертольотів, які мають поповнити авіаційний парк ДПСУ.

  «Це дасть можливість більш ефективно, оперативно реагувати на зміни в обстановці, забезпечувати евакуацію особового складу в різних умовах», - сказав Сергій Дейнеко. 

  Також, за його словами, кардинально змінюються підходи до роботи з персоналом. «Головне, щоб прикордонник відчував себе людиною та відчував турботу і захист держави», - наголосив Голова служби.

  Він також зауважив, що в ДПСУ наразі реалізується відомча антикорупційна програма, проекти «Нове обличчя кордону» та «Нове обличчя керівного складу» та висловив задоволення проведенням другого етапу відбору на посади керівників начальників загонів та наголосив, що незабаром таким чином будуть обиратися і керівники оперативно-розшукових підрозділів, керівники по роботі з особовим складом, начальники відділів прикордонної служби. На всіх щаблях військового управління буде конкурсний відбір.

  Сергій Дейнеко також акцентував увагу на двох основних завданнях, які поставлені прикордонникам українським суспільством та Президентом України -  ліквідувати контрабандну діяльність і викорінити  корупцію у Держприкордонслужбі.

  «Мрію про те, що незабаром дійсно прийдуть часи, коли прикордонник буде пишатися службою у ДПСУ, що прикордонник знов буде асоціюватися, насамперед, з відданістю державі, з патріотизмом, з найкращими якостями, які притаманні захисникам кордонів. І тому недарма ми на наступний рік обрали  гасло «перші з честю». Я дійсно хочу, щоб в цій державі прикордонник був перший, і був із честю», –  сказав очільник прикордонного відомства Сергій Дейнеко.