• In English
 • Голова Держлісагентства Юрій Болоховець: У порівнянні з 2020 роком, середня площа однієї пожежі зменшилася в 64 рази
  Державне агентство лісових ресурсів України, опубліковано 08 червня 2021 року о 17:52

  Питання охорони лісів від пожеж є одним із найважливіших з усіх завдань, які сьогодні стоять перед підприємствами Державного агентства лісових ресурсів України. Про це повідомив Голова Держлісагентства Юрій Болоховець в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30».

  У порівнянні з 2020 роком, середня площа однієї пожежі зменшилася в 64 рази.

  На позитивні показники, у тому числі, вплинуло оперативне і професійне реагування працівників галузі та оновлення матеріально-технічної бази.

  У лісівників з’явилися нові пожежні автомобілі, лісопожежні модулі, трактори, пожежно-спостережні вежі, мотопомпи, квадрокоптери, спецодяг, телевізійні системи спостереження та інше обладнання і інвентар.

  Введено в дію автоматизовану систему «Пожежі», робота якої базується на використанні результатів дистанційного зондування Землі засобами супутникових технологій та буде наповнюватися оперативними даними про загоряння в лісових масивах, а також інформацією про хід їх гасіння.

  На виконання доручення Прем’єр-міністра України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми підвищення пожежної безпеки в лісах України на 2021-2025 роки».

  «Але ніяка сучасна техніка не допоможе якісно та швидко локалізувати пожежу, якщо в нас не буде професійних кадрів. Тому ми постійно проводимо навчання і випробовуємо власні спроможності», - наголосив Юрій Болоховець.

  Для ліквідації наслідків лісових пожеж Держлісагентством видано наказ від 17.05.2021 № 318 «Про затвердження Плану заходів з розроблення згарищ 2020 року та відтворення на них лісів».

  Виконання плану передбачено за 5 років:

  1. Провести розробку насаджень;

  2. Виростити садивний матеріал для відновлення лісів на згарищах;

  3. Відновити ліси на згарищах.