• In English
 • Голова Держенергоефективності запрошує на IV Форум енергоефективного партнерства

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук запрошує представників місцевої влади, бізнесу, експертів та всіх бажаючих взяти участь у IV Форумі енергоефективного партнерства 27 квітня 2018 р. у м. Києві у КВЦ "Парковий".

  Тема цьогорічного Форуму - "ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад".

  "Завдяки розробці та прийняттю необхідних законодавчих змін ми відкрили ринок ЕСКО-послуг для бюджетної сфери вартістю від 4,2 до 8,5 млрд доларів", - повідомив Сергій Савчук.

  У 2016 р. укладено перші 20 енергосервісних договорів на суму 18 млн гривень. Тільки у м. Києві завдяки реалізації 15 таких контрактів вдалось досягти 37% (або 1,1 млн грн) економії витрат на теплову енергію у 15 закладах освіти.

  У 2017 р. підписано ще 27 ЕСКО-договорів на суму 28 млн гривень.

  Новим успішним етапом розвитку цієї сфери став запуск спеціального модуля для Системи публічних електронних закупівель “PROZORRO”. Через “PROZORRO” вже оголошено понад 300 ЕСКО-тендерів на впровадження енергоефективних заходів у бюджетних закладах.

  При цьому у національній базі потенційних ЕСКО-об’єктів, яку формує Держенергоефективності разом із місцевою владою, налічується більше 12 тис. бюджетних закладів.

  Саме розвитку ринку ЕСКО-послуг буде присвячена основна частина Форуму. Практичним досвідом реалізації енергосервісних проектів будуть ділитися представники місцевої влади та інвестори.

  Крім цього, буде розкрито переваги впровадження енергосервісу на державних об’єктах та у житловому секторі.

  Також планується обговорити механізми стимулювання реалізації енергоефективних заходів на підприємствах.