• In English
 • Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у Німеччині обговорював інновації у «чистій» енергетиці

  Голова Держенергоефектиності Сергій Савчук у м. Бонні (Німеччина) взяв участь у ділових заходах «IRENA Innovation Week 2018», представляючи Україну вже як офіційного члена IRENA.

  Цього разу Агентство IRENA зібрало високопосадовців, бізнесменів та експертів з майже 160 країн світу, щоб визначити механізми, які сприятимуть ще більшій інтеграції відновлюваних джерел енергії в енергосистеми країн.

  У світі відновлювана енергетика стає більш конкурентоздатною порівняно із традиційною. Цьому сприяє державна політика у багатьох країнах і значне здешевлення «чистих» технологій та обладнання. Наприклад, із 2010 по 2017 рік вартість встановлення СЕС у світі знизилася на 73%.

  Генеральний директор IRENA Адмін Амін переконаний, що завдяки інноваціям нова глобальна енергетична парадигма стає стійкішою і принесе ще більше соціально-економічних вигод для суспільства.

  Так, за даними IRENA, у центрі енергетичних змін – вітрова та сонячна енергетика. Експерти прогнозують, що частка енергії, виробленої ВЕС та СЕС, може зрости з 10% у цьому році до 60% у 2050 році.

  Також цікаво, що для ЄС розроблено три сценарії збільшення використання електроенергії у будівлях, транспорті та промисловості до 2050 року, що призведуть до декарбонізації та зростання виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.

  Якщо говорити про розвиток електромобілів, то експерти передбачають суттєве зменшення ціни на акумулятори. Це сприятиме збільшенню продажів електрокарів на 44% до 2030 року.

  Перший день роботи «IRENA Innovation Week 2018» завершився ознайомленням із 16 прикладами успішного використання новаторських технологій.

  «Впевнений, що досвід у впровадженні зазначених інновацій впроваджуватиме й Україна, де темпи реалізації «зелених» проектів стрімко зростають, а питання балансування енергосистеми стає актуальним», - наголосив Сергій Савчук.