• In English
 • Голова Держенергоефективності із представниками Організації економічного співробітництва та розвитку обговорив необхідні реформи у «чистій» електроенергетиці

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та Габріела Міранда, менеджер проектів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) в Україні, розглянули динаміку розвитку енергосервісу в Україні та сфокусувалися на розбудові «зеленої» електроенергетики.

  Як пояснила Габріела Міранда, ОЕСР розпочинає новий проект, націлений на підтримку реформ енергетичного сектору в Україні. Зокрема, увага буде приділена й питанню управління державними компаніями в електроенергетичному секторі.

  У свою чергу Сергій Савчук представив позитивну і стрімку динаміку розвитку відновлюваної електроенергетики. Лише за 2018 р. встановлено майже 850 МВт нових потужностей, що фактично утричі більше, ніж у 2017 році.

  Інвестиційні апетити бізнесу в цій сфері зростають. Наразі уся увага інвесторів, а також міжнародних організацій (IFC, EBRD, IRENA, Energy Community та інші) прикута до запланованого переходу на систему аукціонів.

  Відповідний законопроект від 05.12.2018 р. № 8449-д, над яким плідно працював Комітет ВРУ ПЕК за участю усіх стейкхолдерів, у т.ч. Держенергоефективності, підготовлено до другого читання у Парламенті.

  «Наразі очікуємо на підтримку даного законопроекту народними депутатами України», – повідомив Сергій Савчук.

  Важливо, що у законопроект включено норму щодо розробки механізму стимулювання встановлення електроакумулюючих станцій. Оскільки сьогодні ринок швидко поповнюється новими СЕС і ВЕС, електроакумулюючі станції сприятимуть покриттю пікових навантажень та стабільній роботі енергосистеми.

  За результатами обговорення сторони домовилися надати ОЕСР усю актуальну інформацію щодо розвитку відновлюваної енергетики для аналізу та розробки рекомендацій у цьому напрямі.