• In English
 • Голова Держенергоефективності із депутатом Бундестагу обговорили вигідні напрями співпраці України та Німеччини у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики

  Досягнення України в енергоефективності та «чистій» енергетиці, а також найактуальніші шляхи співпраці із Німеччиною розглянув Сергій Савчук із Омідом Нуріпуром – депутатом Бундестагу, головою Німецько-української парламентської групи, членом Комітету у закордонних справах.

  Обговорюючи зазначені питання, сторони погодилися, що реалізація «зелених» проектів – вигідна інвестиція не лише в енергетичну незалежність та децентралізацію, а й добробут суспільства.

  Німеччина досягла чималих успіхів у цьому питанні. Наприклад, частка «чистої» електроенергії у ФРН зросла із 6% у 2000 р. до вже 36% у 2017 році. Найбільший внесок у цю сферу роблять сонячна та вітрова енергетика.

  Омід Нуріпур позитивно оцінив досягнення України у «чистій» енергетиці, стрімку динаміку встановлення нових потужностей та інвестиційний потенціал.

  Учасники зустрічі дійшли згоди, що перспективними для двосторонньої співпраці є такі напрями:

  • розвиток відновлюваної енергетики;
  • розвиток електротранспорту та електрозарядних станцій в Україні;
  • розробка нових інструментів фінансування «зелених» проектів (за прикладом Німецької інвестиційної корпорації «DEG» – дочірньої компанії «KfW»).