• In English
 • Global Digital Health Partnership: Україна продовжить співпрацю з іншими країнами для розвитку цифрового здоров’я
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 28 лютого 2019 року о 13:51

  Україна взяла участь в Global Digital Health Partnership. Разом з представниками країн з усього світу обговорювали глобальне співробітництво у сфері розробки та імплементації нових підходів з точки зору сучасних технологій.

  "Домовилися з колегами про подальшу співпрацю між нашими країнами, спрямовану на розвиток цифрового здоров’я - разом прийняли The Delhi Declaration on Digital Health. Кейси інших країн можуть стати хорошими прикладами для наслідування для нас. У дечому ми можемо стати прикладом для інших. Розповіла колегам про нашу систему e-Health та на якому етапі впровадження ми знаходимося зараз", - підсумувала відрядження до Нью-Делі в.о. Міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

  Пріоритет розвитку електронної системи e-Health був визначений на початку трансформації системи охорони здоров'я. Саме цей компонент допоможе повністю завершити декомунізацію системи і закласти в неї ринкові принципи (там, де це можливо). А також зробити медицину максимально незалежною від ручного державного управління та мікроменеджменту згори.

  Наразі до eHealth вже приєдналися 1805 медичних закладів та 24,5 тисячі лікарів. Декларацію з сімейним лікарем у системі уклали 25,9 мільйона українців. До системи долучилися також 15 МІСів (медичні інформаційні системи), які допомагають впроваджувати сучасні технологічні рішення до системи https://portal.ehealth.gov.ua/.

  "Електронне здоров’я, яке ще два роки тому здавалося в Україні мрією, вже працює сьогодні. Ми відкриваємо цей ринок для IT-бізнесу та вводимо прозорі і однакові для всіх правила. Пацієнти вже відчувають ці зміни та з задоволенням використовують надані їм нові можливості - запис до лікаря онлайн або моніторинг ходу трансформації охорони здоров’я. Список доступних опцій буде розширено вже цього року: рецепти на ліки ( https://goo.gl/gu5wyc), лікарняні листи, історія хвороби - все це плануємо зробити доступним в електронному режимі", - говорить доктор Уляна Супрун.

  Переваги системи e-Health:

  • пацієнтам не треба зберігати копії своїх медичних карток та історію хвороби;
  • усі відомості про лікування пацієнта, його медичні протипоказання або хронічні хвороби можна легко знайти в системі;
  • лікар, користуючись міжнародними протоколами та електронною системою, не зможе виписати пацієнту рецепт на непотрібні ліки, наприклад, антибіотики - система просто не дозволить цього зробити.

  Дані, що буде збирати система, дадуть можливість аналізувати епідеміологічні тренди та покриття імунізацією. Це шлях до більш ефективного розподілу ресурсів.

  Крім того, діджиталізація - ефективний запобіжник від корупційних ризиків. У системі можна чітко відслідкувати, кому, скільки та за які послуги були виділені кошти Національною службою здоров’я України.