• In English
 • Глави МЗС України і Швеції провели онлайн-розмову напередодні відеоконференції міністрів закордонних справ «Східного партнерства»
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 червня 2020 року о 20:59

  10 червня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів відеорозмову з Міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде.

  Співрозмовники обговорили питання підтримки євроінтеграційних прагнень України з боку Швеції напередодні проведення відеоконференції міністрів закордонних справ «Східного партнерства» 11 червня 2020 року.

  Дмитро Кулеба наголосив на важливості консолідації зусиль з підготовки амбітної Спільної декларації майбутнього саміту «Східного партнерства» на принципах спільної власності, стратегічного характеру цієї ініціативи, а також враховуючи інтереси Східних партнерів.       

  Дмитро Кулеба поінформував шведську колегу про безпекову ситуацію на тимчасово окупованих частинах території України, розвиток переговорів в рамках Нормандського формату та процес імплементації Мінських домовленостей. 

  Очільник МЗС України також наголосив, що питання протидії  збройній агресії з боку РФ та спільні кроки з деокупації Криму повинні залишатися пріоритетними на порядку денному діяльності ОБСЄ.

  «Переконаний, що високий рівень шведської дипломатії дозволить ефективно і послідовно захищати принципи і норми, закладені в основу архітектури європейської  безпеки та діяльності ОБСЄ, під час головування Швеції у 2021 році», - підкреслив Дмитро Кулеба.

  Глава МЗС Швеції відзначила прогрес в імплементації реформ в Україні, зокрема ухвалення закону про ринок землі. Прихід в Україну відомих шведських брендів є свідченням успіху України на цьому шляху.

  Міністри закордонних справ України та Швеції висловили налаштованість поглиблювати економічне співробітництво між країнами і докладати зусиль з метою мінімізації негативного впливу пандемії коронавірусу на міжнародну економіку.