• In English
  • Глава Уряду заклав капсулу будівництва ІІ черги Меморіалу пам'яті жертв Голодомору
    Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 квітня 2018 року о 10:26

    Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман спільно з членами Уряду заклав капсулу будівництва ІІ черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». Рішення про будівництво схвалене Урядом в рамках відзначення 85-х роковин страшної трагедії.

    «Менше 100 років тому в історії нашої країни сталася жахлива трагедія... Ми втратили мільйони людей, і голод не обирав жертв, - сказав Володимир Гройсман. - Наш обов'язок відновити пам'ять невинно загиблих».

    Прем'єр-міністр підкреслив, що розбудова Музею - це великий проект, який передбачає будівельні роботи, продовження досліджень, формування великої експозиції, яка розповість всьому світу про те, «що приховували десятиліттями». На думку Глави Уряду, реалізація таких проектів - справа честі, духовності, шани до історії. «Це наш фундамент», - сказав Володимир Гройсман.

    Довідково

    У листопаді минулого року Глава Уряду відвідав Національний музей - Меморіал пам'яті жертв голодоморів у Києві, де підтвердив план профінансувати добудову музею, адже це «справа честі і свідчення відновлення історичної справедливості щодо мільйонів невинно загиблих».

    За задумом архітекторів, друга черга меморіального комплексу буде «захована» у Дніпровський схил, який наразі укріплюється. Це не змінить ландшафту і збереже ідею музею - як свічки пам'яті. Проект вже погоджено ЮНЕСКО. Як зазначав Глава Уряду, історія і правда мають об'єднати людей.

    У грудні Кабінет Міністрів схвалив поданий Міністерством культури ескізний проект реконструкції музею кошторисною вартістю близько 772 млн грн.

    У січні поточного року Прем’єр-міністр провів засідання Оргкомітету з підготовки та вшанування 85-х роковин Голодомору, участь у якому взяли Глава Адміністрації Президента Ігор Райнін, представники Міністерства культури, Українського інституту національної пам'яті, історики та експерти.

    Спектр запланованих у рамках вшанування заходів - вельми широкий. Він враховує активізацію роботи з міжнародною спільнотою щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу, проведення великих виставок і зустрічей - з метою доведення світу масштабів трагедії, а також проведення у листопаді поточного року Міжнародного форуму, присвяченого 85-м роковинам Голодомору. Групу підготовки форуму, за пропозицією Володимира Гройсмана, очолив Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко.

    Глава Уряду також підтримав ідею створення кінострічки, присвяченої темі Голодомору, і підкреслив важливість вшанування пам'яті дослідників Голодомору, передусім американського вченого Джеймса Мейса.

    Глава Уряду заклав капсулу будівництва ІІ черги Меморіалу пам'яті жертв Голодомору Глава Уряду заклав капсулу будівництва ІІ черги Меморіалу пам'яті жертв Голодомору