• In English
 • Глава Уряду відвідав новий корпус столичної дитячої лікарні «Охматдит»: заклад приймає пацієнтів
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 квітня 2018 року о 11:10

  Перший пусковий комплекс Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» повністю оснащений і приймає пацієнтів з надскладними діагнозами. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідання лікарні.

  «Тут декілька років тому була руїна. Тисячі дітей не могли лікуватися, обстежуватися. Я взяв зобов’язання і першу частину комплексу ввели в експлуатацію. Сьогодні відбулось відкриття. Тут сучасне обладнання, гарний колектив, фахівці високого рівня. Моя мета - допомагати дітям. Перший пусковий комплекс повністю забезпечений обладнанням та персоналом, другий здамо до кінця 2019 року», - сказав Глава Уряду.

  Він відвідав діагностичні центри лікарні і поспілкувався з персоналом, передусім молодими лікарями, які тільки-но розпочинають свій професійний шлях.

  «Дуже добре, що є молоді люди. Дуже добре, що вони в свої 23-24 роки «живуть» справою цієї лікарні. Зараз ми займаємося питаннями збільшення зарплат лікарям», - сказав Глава Уряду.

  Довідково

  Будівництво нового лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ «Охматдит» розпочалося 2011 року, але з 2013-го було зупинене. В 2016 році Уряд Володимира Гройсмана відновив будівництво. Було проведено оновлення проектної документації, а також інвентаризацію обладнання, яке зберігалося здебільшого в підвалах у напівзібраному вигляді. За рішенням Кабінету Міністрів проект був розподілений на два пускові комплекси: 23,5 тис. кв. м та 43,5 тис. кв. м відповідно. В грудні минулого року перший пусковий комплекс отримав всі необхідні сертифікати експлуатації. В січні – квітні 2018 року встановили обладнання. Змонтовано лінійний прискорювач та комп’ютерний томограф.

  Перший пусковий комплекс – це, передусім, діагностичні відділення лікарні, які технологічно можуть функціонувати при продовженні будівельних робіт 2-го пускового комплексу. Приймати пацієнтів готові відділення променевої терапії, відділення магніто-резонансної діагностики, відділення ультразвукової діагностики, центр служби крові, референс-центр з клінічної лабораторної діагностики та метрології.

  Цього року розпочнеться будівництво другого пускового комплексу. Тут будуть працювати 40 відділень – в тому числі центр дитячої гематології, онкології і трансплантації кісткового мозку, а також розшириться відділення трансплантації кісткового мозку та інтенсивної мегадозової хіміотерапії. Це дасть можливість в 4 рази збільшити кількість процедур трансплантації кісткового мозку та запровадити метод «ТКМ» від неродинного донора. Саме такі процедури сьогодні є вкрай необхідними для України, адже операції подібного типу можливі наразі лише за кордоном.

  У другому пусковому комплексі будуть також створені відділення онкології з інтенсивною хіміотерапією онкологічних захворювань на 20 ліжок для комплексного лікування онкологічних захворювань та центр екстреної медицини на 450 хворих за добу. Кількість операційних збільшиться вдвічі.

  Глава Уряду відвідав новий корпус столичної дитячої лікарні «Охматдит»: заклад приймає пацієнтів Глава Уряду відвідав новий корпус столичної дитячої лікарні «Охматдит»: заклад приймає пацієнтів