• In English
 • Глава Уряду про медреформу: Через 2-3 роки ви побачите результат, але для цього потрібно бути послідовними
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 червня 2018 року о 12:00

  Результати започаткованої Урядом реформи системи охорони здоров’я у повній мірі будуть помітні за 2-3 роки, але сьогодні потрібно бути послідовним в ухваленні всіх потрібних рішень. Про це в інтерв’ю виданню «Обозреватель» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що діюча глава МОЗ Уляна Супрун – людина, здатна ламати схеми, що десятиліттями існували в медичній сфері. «Медицина не знала змін з минулого століття. Її довели до розрухи. Уляна Супрун розпочала реформу, щоб це змінити. Вона - волонтер, яка приїхала сюди працювати. У неї непростий характер, але вона здатна ламати схеми, які сформувались у цій сфері», - зазначив Прем’єр-міністр.

  На його думку, всі міфи, які нав’язуються щодо трансформацій, особливо у сфері нового механізму закупівлі ліків - здебільшого маніпуляції. «Зараз ми закуповуємо препарати, які заздалегідь готуються під Україну. Це світова практика. Зараз усе систематизується. Для прикладу, зараз вперше за 7 років Україна повністю забезпечена вакцинами, необхідними для імунопрофілактики відповідно до календарного плану вакцинації», - додав Глава Уряду.

  Він наголосив, що закупівля - централізована, через ООН, міжнародні тендери, які неможливо скомбінувати. «Щоб спробувати там щось вкрасти, треба бути хворим на голову! - зазначив Прем’єр-міністр. - Зараз є спроби нав’язати «свого» міністра, через нього впровадити нові корупційні схеми - і знову все по колу. А я хочу змінити систему охорони здоров’я. І процес пішов. Уже 9 млн українців уклали угоди на обслуговування сімейними лікарями. Через 2-3 роки ви побачите результат, але для цього потрібно бути послідовними. Не можна шарахатися зі сторони в сторону».

  Глава Уряду про медреформу: Через 2-3 роки ви побачите результат, але для цього потрібно бути послідовними