Кабінет Міністрів України в рамках політики поліпшення ведення бізнесу в Україні регулярно проводить аудит регулятивних нормативних документів, які стримують ділову активність, і регулярно скасовує та змінює вимоги, що існували, в тому числі, ще за радянських часів. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду. Сьогодні, 6 березня, воно було присвячене питанням дерегуляції і стало восьмим за ліком «дерегуляційним засіданням». Так, за рішенням Уряду скасовано та змінено кілька десятків норм та нормативів. Серед них – скасування книги відгуків та пропозицій, скасування низки ліцензій та обмежень, впровадження чітких критеріїв для оцінки ризиків.
«Ми системно, кожен квартал-два, робимо аудит всіх регуляцій, знаходимо – ще й досі – нормативні документи УРСР та інші рішення, які ускладнювали життя. Раніше система була яка? Ти тільки задумав бізнес, а вже щось порушив. Ми почали впроваджувати розумні регуляції», – сказав Володимир Гройсман.
Він нагадав, що одночасно із скасуванням непотрібних нормативних актів відбувається і зміна в системі контролю та нагляду. Відтепер контролюючі органи приходять на підприємство, маючи чіткі об’єкти уваги та чек-лісти.
«У цілому ми або змінили, або скасували понад 1200 документів. Всі вони були промисловою машиною, яка дозволяла обтяжувати бізнес, створювати умови для придушення бізнесу. Так працював державний апарат. Такий підхід ми руйнуємо», – додав Володимир Гройсман.